Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.393
-1.65%
Bitcoin
490.674
-0.14%
8ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 8 C

  Sagopa Kajmer: Onların derdi ağaç değil darbe yapmak

  Sagopa Kajmer, "Benim orada gördüğüm şey hükümeti darbeyle indirmekti!" dedi.
  • 04.08.2013 - 15:29
  Sagopa Kajmer: Onların derdi ağaç değil darbe yapmak

  Sagopa Kajmer: Onların derdi ağaç değil darbe yapmak #1

  Gezi Parkı eylemleri sürecinde 'sağduyu' ve 'itidal'e davet eden mesajları nedeniyle bir kısım sanat camiasından bir kısım ismin orantısız tepkisine maruz kalan rap şarkıcısı Sagopa Kajmer, Star'a maddi manevi büyük yıkıma yol açan süreci değerlendirdi.

  "ONLARIN DERDİ NE AĞAÇ NE PARK"

  Eylemler sırasında "Umarım İstanbul'da ve tüm Türkiye'de tansiyon diner. Herkes huzura erer. Demek istediğim sadece bu. Hoşçakalın" tweet'inden sonra Sagopa için Twitter ve Ekşi Sözlük üzerinden linç kampanyası yürütülmüştü. Sanatçıların özgürce düşüncesini açıklayabilmesinin sanatın temel gerekliliği olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: "Sosyal medyada sohbet etmek, fikir paylaşmak güzel bir şey. Benim fikirlerimi beğenmeyen, yerden yere vuranlar da olabilir. Zaten ben de onların fikirlerini el üstünde tutmuyorum. Ben, ülkemi düşünürüm. Gezi eylemlerinde gördüğüm tüm tavır yönetimi devirmek adına. Ne bir ağaç, ne bir park söz konusu. Durum böyle olunca içtenlik kalmıyor. Ben insanların dolduruşuyla patlayacak bir silahın mermisi de olmadım."

  "RAMAZAN BİZİM KIYBETLİMİZDİR"

  Ramazan yılda bir geliyor, onu yeterince iyi ağırlamak ve ona değer vermek gerek. Ben kıymetini bilenlerden olma heveslisiyim. "Ah o eski Ramazanlar" demeyelim "Ah güzelim Ramazan" diyelim. Çünkü Ramazan bizim kıymetlimizdir, inanan bir insan için Ramazan değerli bir misafirdir. Allah tekrarını nasip etsin!.."

  "BU YIKIM SANATLA MÜZİKLE SÜSLENDİ"

  "Bu ülke üzerinde gizli hesaplar yürüten dış güçleri ve buna yıllarca ruhen ve bedenen direnenleri, okumadık mı hep... Müzikle, güzel sanatlarla süslenen çökertme planları alçakça. Türkiye'yi daha iyi yerlere getirmek isteyen bir çoğunluk varsa işte bu genç adam o çoğunluğun içindedir. Aldanmamak gerek, yakıp yıkmamak gerek...

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir