Euro
9.3888
0.4%
Dolar
7.843
0.37%
Altın
447.78
-0.39%
Borsa
1.313
-1.18%
Bitcoin
146.677
5.17%
9ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 9 C

  Sanem Çelik sahneye geri döndü

  Türkiye'ye dönen Sanem Çelik 17 yıl aradan sonra yeniden sahneye çıkıyor.
  • 04.12.2012 - 10:42
  Sanem Çelik sahneye geri döndü

  Sanem Çelik sahneye geri döndü #1

  Bir dönem dizilerin aranılan yüzüyken Amerika'ya yerleşen ve uzun bir aradan sonra tekrar yurda dönen Sanem Çelik, tam 17 yıl sene sonra yine dans için sahneye çıktı

  10 BİN ÇOCUĞUN EĞİTİMİNE DESTEK SAĞLANACAK

  Shaman Dans Tiyatrosu'nun yeni projesi 'İstanbul'un galası, 18 Aralık 21.00'de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılacak. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ev sahipliğinde Most Prodüksiyon işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan gösterinin geliriyle ilköğretim çağındaki 10 bin çocuğun eğitimine destek sağlanacak.

  Sanem çelik sahneye geri döndü

  Shaman Dans Tiyatrosu'nun dünyaca ünlü birçok koreografla işbirliği yaparak hazırladığı 'İstanbul' eseri, her köşesi şaşırtıcı bir sentez ve görsel bir şöleni andıran İstanbul'un eşsiz kültürel mirası, tarihi birikimi ve çeşitliliğini dans diliyle sahneye taşırken, kenti var eden mekânlar ve simgelerin altını çiziyor.

  17 YIL ARADAN SONRA YENİDEN DANS EDİYOR

  Uzun bir aranın ardından sahnelere dönen Türk balesinin önemli başdansçılarından Sibel Sürel'in İstanbul'u simgelediği gösteride, ünlü oyuncu Sanem Çelik de 17 yıl aradan sonra yeniden dans ediyor. Klasik Bale eğitimi almış olan Çelik, gösterinin Topkapı Sarayı sahnesinde sultan, Selimiye Kışlası'nda Florence Nightingale ve bir başka sahnede ise İstanbul'un simgesi olan martıyı canlandırıyor.

  GÖSTERİ İÇİN 236 KİŞİ ÇALIŞTI

  Murat Uygun'un yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği gösteride, müzikleri Oğuzhan Balcı, koreografileri ise Çiğdem Tezcür, Ersin Aycan, Patrick De Bana, Selçuk Borak ve Yıldız Çankaya gerçekleştirdi. Kostüm tasarımını Serdar Başbuğ'un yaptığı gösterinin Martı ve Şair bölümünün kostümlerini ise Bahar Korçan tasarladı. Çalışmaları 2010 yılında başlayan, 40 profesyonel dansçının 3 yıl boyunca prova yaptığı 90 dakikalık gösterinin üretiminde, toplamda 236 kişilik bir ekip çalıştı. Senfonik türde bestelenen ve düzenlenen müziklerin stüdyo kayıtlarında 160 müzisyen bulundu. Video filmleri ve sualtı çekimleri 6 kişilik bir ekip tarafından 2 ayda tamamlandı. Çocukların mutluluğu ve geleceğe umutla bakmaları hedefiyle Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ev sahipliğinde organize edilen ve 18 Aralık 21:00'da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda sahnelenecek Shaman Dans Tiyatrosu'nun "İstanbul" gösterisinin biletleri Biletix'te satışa sunuldu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir