Dolar
6.8644
0.048%
Euro
7.739
-0.1316%
Altın
1801.5
-0.107%
Borsa
115793.59
0%
G. Altın
397.595
-0.0882%
Bitcoin
63350.47
-0.5219%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  Sema Öztürk: Et beni zayıflatan tek şey

  Sema Öztürk: Et beni zayıflatan tek şey

  Güzel oyuncu Sema Öztürk, formunu et yiyerek koruduğunu söyledi.
  • 11.06.2014 - 13:21
  Sema Öztürk: Et beni zayıflatan tek şey

  Ekranların sevilen dizisi 'Karadayı'nın başarılı ve güzel oyuncusu Sema Öztürk, formunu et yiyerek koruyor. Aynı zamanda spor yapmayı da ihmal etmeyen Öztürk, oyunculukta olduğu kadar mutfakta da iddialı. Sema Öztürk, Beef&Fish dergisi için açıklamalarda bulundu.

  Sema Öztürk: Et beni zayıflatan tek şey #1

  İşte o açıklamalardan ara başlıklar...

  ET BENİ ZAYIFLATAN TEK ŞEY

  "Et beni zayıflatan tek şey diyebilirim. Bunu kendim keşfettim. Kan grubum 0 negatif. Bu gruptakiler İlk Çağ insanlarıymış ve avlanarak beslendiklerinden daha çok etçi oluyorlarmış. Et galiba bana da yarıyor. Tabii ki sırf etle beslenmiyorum ama etçiyim diyebilirim.

  Güzel Oyuncu Sema Öztürk

  ETTEKİ PROTEİN CİLDİ DE SIKILAŞTIRIR

  Etten aldığım proteine çok değer veriyorum. Doğal ortamda ve sağlıklı beslenen hayvanlardan alınan protein cilt için de çok değerli. Bu yüzden, genç kalmak isteyenler mutlaka protein tüketmeli. Çünkü cildin sıkılaşmasını sağlıyor.

  Sema Öztürk: Et beni zayıflatan tek şey #2

  ETİ YAĞDA KIZARTMAMAK VE SOS EKLEMEMEK GEREKİYOR

  Eti nasıl tükketiğimiz çok önemli. Örneğin yağda kızartmak çok zararlı. Çok ağır soslar eklemek de...Ben eti mutlaka C vitamini içeren bir yiyecekle birlikte yiyorum. Bu, etin içindeki demirin kaybolmaması açısından önemli. Yoğurdu da çok severim ama etle birlikte tüketmem.

  ET VE SEBZEYİ BUHARDA PİŞİRMEK ÖNEMLİ

  Bonfile ve köfteyi çok severim. Köftenin içine asla ekmek konulmamalı, yağ olmadan, baharatıyla ve iyi yoğrulmuş köfteyi çok severim. Pirzolaya ölürüm çocukluktan beri. Bu, babamdan geçmedir bana. Çocukluğumda hep mangalda ızgara yapılırdı.
  Çok güzel yemek yaparım. Tatlısından etine ve sebzesine kadar her yemeği pişiririm. Eti ve sebzeleri buharda pişirmeyi tercih ederim. Baharatla tatlandırırım. Etin kendi yağını kullanmayı severim çünkü yemeğe lezzet veriyor."

  Sema Öztürk: Et beni zayıflatan tek şey #3

  Görüş Bildir