Euro
15.2852
0.28%
Dolar
13.5501
0.54%
Altın
803.7960
0.33%
Borsa
1966
1.08%
Bitcoin
519.318
3.92%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Seren Serengil emniyette

  Serengil, Sibel Can'la aynı kaderi paylaştı.
  • 20.11.2012 - 17:14
  Seren Serengil emniyette

  Seren Serengil emniyette #1

  İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün ithal edilen lüks otomobillerin gümrük beyanlarında fiyatlarının düşük gösterilip devletin zarara uğratılması ile ilgili başlattığı soruşturma kapsamında Seren Serengil ifade vermek için emniyete çağırıldı.

  Serengil emniyet girişinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “ Sıfır araba aldık diye düşündük 2’nci el çıktı. Bu anlamda da şikayetimizi yapmaya geldik" dedi.

  "SİBEL'LE KADERİMİZ AYNI"

  Serengil, "Sibel Can’la aynı yerden mi aldınız aracı" sorusuna ise, “Maalesef aynı yerden aldık, maalesef Sibel’le ikimizin bu konuda kaderi aynı. Yıllar önce de Hummer almıştık. Devlet gene Hummer'lara el koydu" dedi.

  Serengil sözlerine şöyle devam etti:

  PARASINI VERİYORUZ VERGİSİNİ ÖDÜYORUZ

  Anlamadığım şu, neden araçlar bizden alınıyor da, bu yanlışlığı yapan bu hatayı yapan, biz sonuçta paramızı veriyoruz arabayı alıyoruz. Biz bu arabanın tarihçesini bilemeyiz. Biz değil bir erkek olarak siz bile bilemezsiniz. Biz gidiyoruz paramızı ödüyoruz vergimizi ödüyoruz. Ama hem vergi düşürüyorlar hem modelini düşürüyorlar. Bizim araçlarımız alınıyor. Peki bunlar nasıl arabalarını hala satabiliyorlar" Serengil Şikayetçi olacak mısınız sorusuna “evet" cevabını verdi.

  MERCEDES'İ SATMAK ZORUNDA KALDIK

  Arabanızın markası neydi sorusuna Seren Serengil “ Mercedes de aracı satmak zorunda kaldık. Çünkü bu dedikodulardan sonra avukatım araştırdı" dedi. Serengilin avukatı ise “ Seren hanımın aldığı araç yapmış olduğumuz araştırma sonucunda Mercedes’in fabrikasından, oradan sordurduk yaptığımız araştırma sonucunda araç 2010 model çıktı. Sıfır olarak aldırdığımız araç sordurduk 2’inci el çıktı" dedi. Serengil aracınızı uygun fiyata mı aldınız sorusuna ise, “ aldığım zaman geçen yıl sıfır arabanın rakamı ne ise o fiyata aldım. Ama sonuçta 2011’se rakam doğru. Ama 2010’sa yanlış rakam olmuş" “ Peki siz aracın durumunu bilerek mi sattınız sorusuna ise Serengil “ Benim annem, bu dedikodular çıkmış benim haberim yoktu. Dedik yani böyle problemler varmış biz arabayı iade etmek istedik. İade almadılar, almayınca sattık" dedi.

  Seren Serengil emniyette #2


  Görüş Bildir