Petrol
93.9
0.57%
Euro
18.2834
-0.43%
Dolar
18.5767
-0.27%
Altın
1.022
-0.30%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
375.063
0.00%
20ºC
İstanbul
Çok bulutlu 20 C

  Tolga Savacı ve sosyetik sevgilisi hakim karşısına çıktı

  Polise hakaret ettikleri gerekçesiyle yargılanan çift suçlamaları reddetti!
  • 30.05.2013 - 09:33
  Tolga Savacı ve sosyetik sevgilisi hakim karşısına çıktı

  Tolga Savacı ve sosyetik sevgilisi hakim karşısına çıktı #1

  Sarıyer'de 10 Aralık’ta alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu, hakkında işlem yapmak isteyen 3 polise memuruna hakaret ettiği iddia edilen Nermin Bezmen ile sevgilisi Tolga Savacı’nın yargılanmasına başlandı.

  Yargıç karşısına çıktığı ilk duruşmada olay anında alkollü olduğunu kabul eden Bezmen, trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu, polis memurlarına hakaret ettiği suçlamalarını ise kabul etmedi. Tolga Savacı da suçlamaları kabul etmeyerek, polis memurlarına vurmaya teşebbüs etmediğini söyledi.

  SUÇLAMALARI REDDETTİ

  İstanbul 39’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 5 yıl ile 8 yıl arasında değişen hapis istemiyle yargılanan Bezmen, Savacı ve müşteki polis memurları İhsan Fakıoğlu, Erkan Bozdemir, İlker Çalışkan katıldı.

  POLİSE DİRENMEDİM

  Suçlamayı kabul etmeyen Nermin Bezmen şunları söyledi: “Olay tarihinde Tolga Savacı ile yemeğe katılmıştım. Hasta olan annemin intihar etmek üzere olduğu haberini alınca acele olarak Tolga Savacı ile yemekten ayrılıp Ataköy’e doğru yola çıktık. Yolda sol aynadan bir çarpma sesi duydum. Ancak duramadım. Biraz ileride kırmızı ışıkta durdum, aniden kapım açıldı. ‘İn ulan aşağıya’ diye hakaret sözü ile karşılaştım. Aşağı indiğimde beni indirenlerin polis olduğunu gördüm. Tolga da aşağı inerek ‘niye bu şekilde konuşuyorsunuz?’ diyerek konuştu. Daha sonra bizi karakola götürdüler. Alkollü olmam nedeniyle trafik cezasını ödedim. Ayrıca ehliyetime de el konuldu. Tehlikeli araç kullandığımı kabul etmiyorum. Ayrıca aracımın farlarının yanmamasına imkan yoktur. Geçtiğim yollardan farsız olarak geçmem mümkün değildir. Polis memuruna herhangi bir şekilde direnmedim. Sadece hitap şekillerine karşılık, niye bu şekilde hitap ettiklerine yönelik bir itirazım olmuştur."


  Görüş Bildir