Euro
15.4750
0.30%
Dolar
13.5553
0.27%
Altın
792.5260
0.36%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
582.503
-0.21%
2ºC
İstanbul
Açık 2 C

  Tuğba Özay: Ana haberlere konu olacak şarkı yazdım

  Mankenlikten şarkıcılığa geçiş yapan Tuğba Özay iş ve özel hayatıyla ilgili ilginç açıklamalar yaptı.
  • 15.08.2012 - 14:09
  Tuğba Özay: Ana haberlere konu olacak şarkı yazdım

  Tuğba Özay: Ana haberlere konu olacak şarkı yazdım #1

  Ünlü manken, şarkıcı ve oyuncu Tuğba Özay posta.com.tr'ye, özel hayatından kariyerine, gelecek planlarından gündemdeki olaylara kadar pek çok alanda bomba açıklamalarda bulundu

  ANA HABERLERE BİLE KONU OLABİLECEK BİR ŞARKI YAZDIM

  Sosyal ve siyasal alanlarda paylaşımlar yapıyorsunuz, sosyal ya da siyasal içerikli bir klip çekmeyi düşünüyor musunuz?
  Bir şarkı yazdım tamamen sosyal mesajı olan. Çok uzun bir şarkı. Çok iddialı bir şarkı. Ama bu şarkıyı yayınlarsam sonra başıma iş alır mıyım diye düşünmüyor değilim. Ülke ve dünya gündemiyle ilgili ele almadığım hiçbir konu yok. Sevgili Bülent Seyhan çok istedi bu şarkıyı yapmamı. 3 sene bekledim. Belki bu kış sezonunda bu şarkıyı patlatabilirim. Çıktığı andan itibaren ana haberlere bile konu olabilecek çok ciddi bir parça! Ve klibini de bu tür görselliklerle düşünüyorum. Peki sıradaki klibinizi hangi parçanıza çekeceksiniz? Sözü ve müziği bana ait olan Kaderdaş’ım diye bir şarkım var, buna klip çekeceğiz. Kadın temalı bir klip olacak. Bu tip sosyal ve siyasal içerikli kliplerin Tv’de yayınlanması da zor oluyor. Bu konudan şikayetçi olan sanatçılar da var… Evet böyle de bir sorun var, malesef. Ben de internetten yayınlarım. Youtube’a verdiğiniz zaman, TV’den daha hızlı daha çok kitleye ulaşıyor. Türkiye’de klip yayınlanma durumu da çok enteresan zaten. Nerede görülmüş bir klibin yayınlanması için bir kanala ayda 20 bin TL verildiği. Üzerine komisyonlardan geçecek ve sen sanatçı olarak bunu kabul edip para vereceksin. Aksine kanalın sanatçıya para vermesi gerekir. İşte burada da şöyle bir sorun var. Ciddi bir pazar. Sektörün önde gelenleri zaten bir konserden 70-80 bin alıyor.

  AJDA PEKKAN BAŞARILI OLAMADI

  Madonna ülkemizde konser verdi ve daha sonra benzer şekilde pek çok sanatçı sahne şovlarına ağırlık vermeye başladı...
  Madonna'nın arkasından böyle bir şey yapılması komedi, hatta trajikomedi! Madonna bir dünya starı! Rihanna’da bir dünya starı ama Madonna bir ekol! Madonna, Michael Jackson, Elvis Presley... Bu tür insanlar devrim yaratmış insanlar sektörde. Lady Gaga, Beyonce, Rihanna gibi sanatçıların anasıdır Madonna.

  Ajda Pekkan, Türkiye’de çok sevilen saygı duyulan biri. Ona ‘Süperstar’ demişler. Zaten bu kavramlar da bir tek bizim ülkemizde var. Madonna’ya kimse yurtdışında süperstar demiyor. Beyonce kimse ‘Diva’ demiyor. Ajda çok beğeniliyor ama ona duyulan hayranlık ve saygı kendi olduğu içindir. Madonna şunu yapmış diye yapan Ajda’ya herkes farklı bakar. İnternet ortamında da gördük. Bana göre bu stratejik bir hatadır. Çünkü Madonna gibi bir ekolün ardından bizim ülkemizde süperstar olarak anılan birinin çıkması doğru değil! Kendisine yaradı mı bilemem.

  Ajda Pekkan ne yapsa medyada yer alır bunlara gerek yok. Ajda Hanım kova burcudur benim gibi zekayı temsil eder, hata bence onu yönlendirenlerde. Ben de bu işi yaparım başarılı da olurumsa maksat, hayır başarılı olamadı.

  DİNİMİZDEN DOLAYI DÜNYA STARI OLAMAYIZ

  Biz de neden dünya starı çıkmıyor? Şu gerçeği kabul etmemiz gerekir, ilk neden din faktörüdür. Bugün Hollywood ya da müzik dünyası kimin elinde?
  Nasıl ki Türkiye’de star olmak için İstanbul’a gelmen gerekir. Dünya starı olmak için de Amerika’da yaşaman lazım. Yahudilerin elinde. Bizde de çok iyi sesler modeller var ama dünyada isim yapmamız din kavramından dolayı çok zor!

  Birkaç yıl önce Playboy dergisinden teklif aldınız ama kabul etmediniz. Neden kabul etmediniz? Bu dünya starı olmak için ciddi bir fırsat değil miydi?
  Bu teklif hala devam ediyor. İstesem şimdi de kabul edebilirim. Ama o zaman kafamda yapmak istediğim projelerle örtüşmedi. Derginin adı çok büyük ve insanların kafasında belli bir imajı var. Ancak derginin şu an içeriğine baktığınızda çok değişti. Erkek dergisinden nispeten uzaklaştı. Ama imajı ‘plaboy’dur.

  Peki, şu an kabul etme gibi bir durumunuz mu var?
  Olabilir neden olmasın. Ama şartları ben belirlersem.

  BOYUNDAN AKAN BİR TER DAMLASI DA ÇOK SEKSİ OLABİLİR

  Fotoğraf verirken Türkan Şoray kanunlarım mı var, diyorsunuz?
  Öyle et pazarı niteliğinde fotoğraflar asla vermem. Gizli bir erotizm olur ama çıplaklık kabul etmem. Bazen bir dudak aralığı ya da bir bakış, boynunuzdan akan bir ter çok seksi olabilir. Burada fotoğrafçının da nasıl yakaladığı önemli! Örneğin Marilyn Monroe’nin rüzgarda eteği havalanan o meşhur pozunu ondan sonra belki de yüzlerce kişi vermiştir ama kimse onun kadar seksi olmamıştır. Tüm dünyada taklit edilmiştir. Bizde de Seda Sayan vardır mesela. Ben de yapmışımdır, podyumda konsept gereği. Ama hiçbirimiz onun kadar olamadı. Neden? Çünkü o bir ilkti ve taklitleri hep sırıttı.

  Şu ön plana şarkıcılığı almış gibi duruyorsunuz? Neden oyunculuk değil de şarkıcılık?
  Aslında benim oyunculuğum küçük yaşlara dayanır. İlkokuldan beri oyun sahneliyordum. Sonra konservatuar tiyatro bölümünü kazandım. Hayatım hep sahnedeydi. 15 yaşında şöhret oldum. Ama güzelliğim çok ön plana çıktı. Sonra Bodrum'da sokakta Müjde Parizyen çoraplarının sahibi beni görüyor ve benle çekim yapmayı düşünüyorlar. Aradan yıllar geçti ve ben Müjde Parizyen kızı oldum. Sonra Türkiye güzeli ve dünya 2. güzeli oldum. Aynı yarışmada dünyanın en iyi vücutlu modeli seçildim. Daha sonra en iyi bacak seçildim. Top model teklifleri aldım. Hayat hep karşıma modelliği çıkardı. Oysa ki oyunculuk yaptım,15 dizi çektim. Daha yeni dizilerde popüler olan insanlar benim başrol olduğum dizilerde oynuyorlardı. Podyumda kimsenin çalışmadığı kadar çok çalışıyordum. Bir Televole’de bile Tuğba Özay ’ın olduğu 5 kaset yayınlanıyordu. Bunun yanında tiyatro da yaptım. Benim asıl geldiğim yer oyunculuk.

  CANSU DERE HEP AYNI İFADEYLE OYNUYOR

  Şu an bir dizide oynar mısınız?
  Şu an bir dizi teklifi almadım ama gelirse seve seve oynarım. Mesela Cansu Dere iyi kız hoş kız olabilir ama hep aynı ifade. Bu biraz da ilişkilerle doğru orantılı. Kimle irtibatın varsa onlar da seni anımsıyor, rol teklif ediyor. Mankenlikten oyunculuğa geçip çok başarılı olan Kenan var mesela. Kenan İmirzalıoğlu’nu çok beğenirim.

  Peki modellikten Tv programcılığına geçenler arasında başarılı bulduğunuz isimler var mı?
  Başarılı olan isimler çok var. Petek Dinçöz; doğal bir kız, onun en büyük avantajı bu! Doğallık izleyici için çok önemli bir faktör. Ağzı laf yapan bir kız. Teklemiyor tüklemiyor. Petek her zaman başarılı olur.

  YAPIMCILAR TEKLİF GETİRMEYE CESARET EDEMİYOR

  Size neden dizi teklifi gelmiyor dersiniz?
  Yapımcılar bana teklif getirmeye cesaret edemiyor. Tuğba kabul etmez, şartları ağır olur, parası az gelir falan diye. Ama böyle bir şey yok. Proje gelir, değerlendiririz. Eğer kafamıza uyarsa şartlarda da anlaşırsak neden olmasın. Zaten ben bu sektördeyim bu alanda eğitim almışım. Gencim. Ben yaşlandıktan sonra mı kapıma gelecekler? Bu yaşta oyunculuk yapmayı çok arzu ederim.


  Görüş Bildir