Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
485.389
1.20%
3ºC
İstanbul
Açık 3 C

  Türk dizilerini boykot uzun sürmedi

  Mısır'daki bazı televizyon kanallarının Türk dizlerini boykotu uzun sürmedi.
  • 23.08.2013 - 08:57
  Türk dizilerini boykot uzun sürmedi

  Türk dizilerini boykot uzun sürmedi #1

  Cezayir'in Fransızca yayın yapan günlük gazetesi L'Expression'da yer alan Amira Soltane imzalı habere göre, boykot yaparak Türk dizilerini yayından kaldıracağını ilan eden televizyon kanalları bu kararlarından kısa zamanda döndü.

  Türkiye'nin Arap ülkelerinin aksine Mısır'da yapılan darbeye karşı bir tavır takındığının belirtildiği haberde, halkın dizilerin devam etmesi yönünde yaptığı baskı nedeniyle kanalların boykottan vazgeçtiği öne sürüldü.

  BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANDI

  Türk dizilerinin Arap dünyasını adeta büyülediğinin ifade edildiği haberde, dış siyaset nedeniyle Arap ülkelerinin kimi zaman bu dizileri boykot etme isteklerinin başarısızlıkla sonuçlandığına değinildi.

  Bunun son örneği de Mısır. Boykota rağmen yayınlanan dizi sayısında azalma değil artış olduğuna dikkat çekilen habere göre, CBC isimli Mısır kanalı, Ramazan biter bitmez iki yeni dizi (Karadayı ve Lale Devri) yayına koydu.

  Türk dizilerini Arap dünyasına tanıtan en önemli yayıncılardan bir diğeri MBC de, Mısır'daki darbe ve Türkiye'nin tavrını belirlemesinden sonra, dizilerle ilgili yayın politikasında hiçbir değişikliğe gitmedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir