Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
147.200
-2.61%
11ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 11 C

  Türkan Şoray Kosova'da mehmetçiğe moral verdi

  Türk Sineması'nın Sultan'ı Türkan Şoray, Kosova'da mehmetçiğe moral verdi.
  • 26.12.2012 - 08:20
  Türkan Şoray Kosova'da mehmetçiğe moral verdi

  Türkan Şoray Kosova da mehmetçiğe moral verdi #1

  Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliği'nin resmi davetlisi olarak Kosova'da bulunan Türkan Şoray'ın ilk günkü ziyaretleri ve programı oldukça yoğun geçti.

  "SİNEMANIN DİVASI BURADA"

  İlk olarak Kosova Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Edita Tahiri ile görüşen Türkan Şoray, Tahiri tarafından, "Türk Sinemasının divası burada. Gururluyuz" diye lanse edilirken, Türkan Şoray ise, Kosova Başbakan Yardımcısının kadın olmasından; kadınların yönetimde olmasından ötürü duyduğu memnuniyeti "Kadın olduğu zaman her yer güzelleşir" sözleriyle ifade etti.

  TÜRKAN ŞORAY KOSOVA'DA

  2. KİTAP GELİYOR

  Edita Tahiri'ye "Sinemam ve Ben" adlı kitabını imzalayarak hediye eden Türkan Şoray'a da, Başbakan Yardımcısı Tahiri; içinde kendi hayat hikayesinin de bulunduğu "Kosova Kadınları" adlı kitabı hediye edince, Türkan Sultan son derece heyecanlanarak, 2. kitabına başlamak istediğini ve bu kitaptan ilham alarak, 2. yazacağı kitabın, kesinlikle "güçlü kadınlar" üzerine olacağını söyledi.

  MEHMETÇİĞE ZİYARET

  Türkan Şoray Kosova da mehmetçiğe moral verdi #2Türkan Şoray'ın Prizren'deki bir diğer durağı ise Sultan Murat Kışlası'ndaki Türk Temsil Heyeti oldu. Kışlada 6 ay görev yaparak, vatanımıza geri dönen mehmetçiklerimizle bir araya gelip, onlara moral veren Türkan Sultan'dan Kurmay Albay Aygün Eker, kışlalarında sergilemek üzere, öpücüklü imzasını istedi. Kısa sohbetin ardından, Türkan Sultan, asker beresi takarak, kışlada görev yapan mehmetçiklerimizle hatıra fotoğrafı çektirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir