Petrol
94.06
0.74%
Euro
18.2519
-0.60%
Dolar
18.5768
-0.27%
Altın
1.022
-0.27%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
376.165
-0.86%
20ºC
İstanbul
Çok bulutlu 20 C

  Ünlü futbolcular çocuk esirgeme kurumunu ziyaret etti

  Fenerbahçeli futbolcular ve mankenler kimsesiz çocukları ziyaret etti.
  • 15.05.2013 - 13:13
  Ünlü futbolcular çocuk esirgeme kurumunu ziyaret etti

  Ünlü futbolcular çocuk esirgeme kurumunu ziyaret etti #1

  Selda Topal tarafından planlanan ve Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından desteklenen “RÜYA 1 GÜN” projesinin 4. etabı bu kez minik kalpler için gerçekleştirildi. Rüya 1 Gün projesi kapsamında Fenerbahçeli futbolcular Mehmet Topal, Mehmet Topuz ile Salih Uçan ile Selda Topal, Ebru Güzel ve Şenay Akay, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Kocamustafapaşa Çiğdem Özkan Çocuk Yuvası’nı ziyaret etti.

  DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

  Ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşandı. 0-2 grubu bebek ve çocukların kaldığı katları gezip, bebeklere büyük ilgi gösteren ekip, onların sürekli sevgi isteyen bakışları karşısında gözyaşlarını tutamadı. Mehmet-Selda Topal çifti ile Mehmet Topuz ve Salih Uçan minikler için üzerlerine düşen her ne varsa yapmaya hazır olduklarını belirtti.

  SEVGİ EVİ AÇACAKLAR

  Bu arada Mehmet-Selda Topal çifti, Sosyal Politikalar ve Aile Bakanlığı tarafından yürütülen Sevgi Evleri projesi kapsamında dört çocuğa sevgi evi açarak, onları kendi çocukları Mehmethan’dan ayırmayacaklarını belirtip, “Artık 5 çocuğumuz var” dedi.

  'HARAP OLDUK'

  Ziyarette futbolcu ve mankenler çocuklara oyuncuk ve çeşitli hediyeler dağıttı. Selda Topal, ziyaret ettikleri Çiğdem Özkan Çocuk Yuvası için şu yorumu yaptı: “Burası son derece bakımlı, fiziki olarak son derece konforlu bir yer. Tüm ihtiyaçları ve denetimi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sağlanıyor. Ancak en önemli ihtiyaçları olan anne-baba sevgisi hiçbir lüksün yerini tutmuyor. Beş dakikalık sevgi bile onlar için aylarca süren birlikteliğe bedel geliyor. Kucağımıza aldığımız bebekler, hissettikleri sevgiyi terk etmemek için kucağımızdan inmek istemediler. Onların bizi bırakmamak için döktüğü gözyaşı hepimizi harap etti.”

  Selda Topal; durumu uygun olan her ailenin, her bireyin Sevgi Evleri projesine destek vermesiyle yuvalarda kalan bebek ve çocukların sıcak bir aile ortamına kavuşturulabileceğinin altını çizdi.


  Görüş Bildir