Euro
10.372
0.52%
Dolar
8.8749
0.65%
Altın
495.55
-0.13%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
369.752
-3.33%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C
  Ünlü oyuncular hakim karşısına çıktı

  Ünlü oyuncular hakim karşısına çıktı

  İçlerinde oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve şarkıcı Cenk Eren'in de bulunduğu 34 kişi hakim karşısına çıktı.
  • 28.11.2013 - 13:58

  Ünlü oyuncular hakim karşısına çıktı #1

  İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya 9 tutuklu sanık ile aralarında Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün'ün de olduğu 13 kişi tutuksuz katıldı. Şarkıcı Cenk Eren de, mazeret bildirerek duruşmaya gelmedi.

  MAHKEMEDEN KARELER

  5 YILDAN 15 YILA KADAR HAPİS

  Hazırlanan iddianamede oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca ile Şarkıcı Cenk Eren hakkında 'uyuşturucu temin etmek' suçundan 5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istenirken, Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporlarda da ünlü isimlerin uyuşturucu kullandığı kanıtlanmıştı.

  'İÇMEYE EMİR'İN YOLUNDA BAŞLADIM'

  Mahkemede ifade veren Çağatay Ulusoy, savunmasını tamamladı. Ulusoy savunmasında, 'Suçlamaları kabul etmiyorum. Kimseye temin etmedim ama uyuşturucu kullanıyorum kimseye vermedim. Telefonda balık diye bahsettiğim esrardan Asmalımescitte iki kere Hüseyin Orçun Benli ile kullandık. Yurt dışından arkadaşımın getirdiği kahverengi uyuşturucu maddeyi kullandık çok kötü bir maddeydi rahatsızlandım. Gizem Karaca'ya uyuşturucu vermedim ama birlikte evde kullandık. Emir'in yolu dizisi başladığında uyuşturucu içmeye başladım bizim piyasada çoğu kişi içiyor. Evimde ele geçen uyuşturucuyu bana Onur Tezer getirdi. Sarıyer'deki mahalle eşrafından buldu.' ifadelerini kullandı. Ulusoy, avukatların sorusu üzerine eski manejeri Selin Boronkay'ın kendisine uyuşturucu vermediğini ifade etti.

  'OYUNCULUKLA İLGİLENİYORUM'

  Duruşmada ilk olarak sanıkların kimlik tespiti yapılmış, Siyah takım elbise ile duruşmaya gelen Çağatay Ulusoy, mesleği sorulduğunda "Oyunculukla ilgileniyorum" demişti. Oyuncu Gizem Karaca ise "Okuyorum aynı zamanda oyuncuyum" ifadelerini kullanmış, Yusuf Hasan Akgün de tiyatrocu olduğunu söylemişti.

  Duruşmaya ilişkin diğer detaylar ise şöyle;

  TUTUKLU SANIKLAR SAVUNMA YAPIYOR

  Duruşmada ilk olarak tutuklu sanık Şeref Deniz'in ifadesi alındı. Örgüt kurma ve yönetme suçlamasını kabul etmeyen Deniz, uyuşturucu satmadığını, eroin dışında her türlü uyuşturucuyu kullandığını söyledi. Tutuklu sanık Necati Fidan, Şeref Deniz'in talimatıyla kimseye uyuşturucu satmadığını ifade ederek uyuşturucu kullandığını belirtti. Fidan, beraatini ve tahliyesini istedi. Tutuklu sanık Emrah Akman, zaman zaman Tarlabaşı'ndaki sokak satıcılarından uyuşturucu aldığını ve kullandığını ifade etti.

  EKİNCİ: PİŞMANLIKTAN YARARLANABİLİRSİNİZ

  Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci de araya girerek uyuşturucu davalarında etkin pişmanlıktan yararlanılabileceğini hatırlatarak "Ne kadar doğru ifade verirseniz, davaya faydalı bilgiler verirseniz etkin pişmanlıktan yararlanabilirsiniz. Sokak satıcıları değil de tam isim verirseniz sizin faydanıza olur. Bunu bütün sanıklara söylüyorum" diye uyardı.

  'GÖRÜŞMEDEKİ BABA CENK EREN Mİ?'

  Tutuksuz sanıklardan Alp Parlar, "Örgüte üye olmadım. Örgüt faaliyetinde ya da bireysel olarak uyuşturucu satmadım. Sanıklardan sadece Erol Tutsak'ı tanırım. Cenk Eren'le (Yüksel Venedik) 2-2,5 yıl önce sosyal medya aracılığıyla tanıştık. Uyuşturucu amacıyla görüşmedik. Cenk Eren benden kokain istemedi. Kendisiyle uyuşturucu ile alakalı hiçbir ortamım olmadı," dedi. Hakim Bülent Kınay ise sanık Parlar'a "Erol Tutsak'la bir telefon görüşmende, Tutsak sana 'Babadan haber var mı?' diye soruyor. Sen de 'kaburgası kırık' diyorsun. Ben bir araştırma yaptım. Görüşmenin yapıldığı tarihte Cenk Eren, go-kart yaparken kaburgasını kırmış. Görüşmedeki baba, Cenk Eren mi?" diye sordu. Sanık Parlar ise 'baba' diye bahsettiği kişinin Cenk Eren olmadığını, patronu olduğunu söyledi.

  İKİLİ AYRI AYRI GELDİLER

  Siyah takım elbise ve beyaz gömlek giyen Çağatay Ulusoy'un, Gizem Karaca'dan ayrı geldiği dikkatlerden kaçmadı. Mahkeme salonunda da ikilinin ayrı yerlerde oturduğu görüldü. Ayrıca Gizem Karaca ve Çağatay Ulusoy kafeteryaya çıktı ancak yan yana gelmediler.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir