Euro
10.3748
0.54%
Dolar
8.8738
0.64%
Altın
495.7
-0.1%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
370.280
-3.05%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Victoria's Secret Kızılderililer'den özür diledi

  Victoria's Secret, defilesinde Amerikan yerlilerinin başlığını kullandığı için yerlilerden özür diledi.
  • 13.11.2012 - 13:14
  Victoria's Secret Kızılderililer'den özür diledi

  Victoria s Secret Kızılderililer den özür diledi #1

  Victoria's Secret'in geçtiğimiz hafta New York'ta düzenlenen yıllık defilesinde dünyaca ünlü manken Karlie Kloss'un giydiği renkli başlık sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta tepkilere neden olmuştu .Victoria's Secret'in sayfasında yapılan bazı yorumlar arasında, Kloss'un defilede yerlilere ait uzun bir başlığı giydiği, bu durumun Amerikan yerlilerinin kültür ve tarihleri hakkındaki cehaletin göstergesi olduğu ifadeleri bulunuyor.

  Victoria's Secret 2013 koleksiyonu

  TELEVİZYONDA GÖSTERİLMEYECEK

  Tepkiler üzerine Victoria's Secret, defilede kullandıkları başlık nedeniyle yerlilerden özür dilediğini, defilenin gelecek ay televizyonda gösterilecek bölümünde başlık giyilen kısımlarının gösterilmeyeceğini açıkladı.

  BU BAŞLIKLARI KADINLAR GİYEMİYOR

  Bu arada başlığı giyen manken Kloss da, twitter hesabından özür diledi. Amerikan yerli kabilelerinin reisleri ve savaşçıları tarafından takılan kuş tüyü ve savaş başlıkları, cesaretin ve saygının sembolü olarak tanımlanırken, bu başlıklar kadınlar tarafından giyilemiyor.

  Eylül ayında da, çanta ve giyim firması Paul Frank düzenlediği Kızılderili tema içerikli defile sonrası gelen tepkiler sebebiyle Kızılderililerden özür dilemişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir