Petrol
107.98
-1.03%
Euro
17.6366
-1.07%
Dolar
16.6726
-1.25%
Altın
981.16
-1.10%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
349.624
-3.93%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Yüksel Ak çay aşeriyor

  Evlenip İzmir'e yerleşen eski manken Yüksel Ak, ikinci çocuğu için gün sayıyor.
  • 04.02.2012 - 16:53
  Yüksel Ak çay aşeriyor

  Yüksel Ak çay aşeriyor #1

  2000 yılında Türkiye Güzeli seçildikten sonra ülkemize dünya üçüncülüğü de getiren Yüksel Ak; podyumların aranan mankenlerinden biriyken işadamı Osman Rimer ile evlenip İzmir'e yerleşmiş ve üç yıl önce de Can Ares ismini verdikleri bir erkek bebek dünyaya getirmişti. İkinci kez anne olmaya hazırlanan, 5.5 aylık hamile Yüksel Ak Rimer'le Bebeğim ve Biz dergisinden Aytülike Keskin konuştu. Rimer, hamileliğinden aile yaşamına kadar hayatını anlattı...

  Hamilelik nasıl geçiyor?

  İlk aylarda az da olsa bulantılarım vardı. Ama şimdi iyiyim.

  İkinci bebeğinizin cinsiyeti belli oldu mu?

  Evet, Can Ares'e bir erkek kardeş geliyor.

  ÇAY AŞERİYORUM
  Bu hamileliğinizi ilkiyle karşılaştırabilir misiniz?

  En büyük fark; bu hamileliğimde daha hızlı kilo alıyorum. İlk hamileliğimi 12 kilo ile tamamlamıştım. Ama şu an 5.5 aylık hamileyim ve dokuz kilo aldım. Bunu biraz da mevsime bağlıyorum. Çünkü ilk hamileliğim yaza denk gelmişti. Yazın zaten çok fazla yemek yiyemem...

  Beslenmenize dikkat ediyor musunuz?

  Sağlıklı yiyecekleri tüketmeye çalışıyorum. Bol bol meyve ve haftada bir balık yiyorum. Ama canım tatlı isterse de kendimi tutmuyorum. Hamileyken yemek yemekle alakalı çok fazla dikkat ettiğimi söyleyemem. Çünkü ben bu dönemlerde sadece anneliğe adapte oluyorum. Bunlar benim serbest zamanlarım diyebilirim.

  Aşermeler var mı

  Hamilelikten önce çok çay içmezdim. Ama şu aralar nasıl çay aşeriyorum bilemezsiniz! Çok açık çay içiyorum. Tatlıyı çok severim, her gün sütlü tatlı yiyorum.

  MUTLAKA EMZİRİN!
  Oğlunuz hayatınıza girdikten sonra kendinizle ilgili ne gibi değişiklikler yaşadınız?

  En başta bencilliklerinizden kurtulmuş oluyorsunuz. Kendinizden daha önemli, her şeyden önce gelen bir kişi giriyor hayatınıza. Tabii eşiniz de öyle ama çocuk daha farklı oluyor. Anneliğin getirdiği sorumluluk bana çok keyif verdi.

  Can Ares'i emzirdiniz mi?

  Tam 20 ay emzirdim. Anneler, emzirebiliyorlarsa en az altı ay bebeklerini mutlaka emzirsinler.

  Hayal ettiğiniz gibi bir anne mi oldunuz?

  Can Ares'e karşı önceleri çok yumuşaktım ama artık her şeyi anlıyor. O yüzden kural koymaya başladım. İlgili bir anneyim. Zaten bakıcımız yok. Ama annem ve kayınvalidem destek oluyor.

  ÇOCUKLA MANKENLİK ZOR
  Mankenliği tamamen bıraktınız mı?

  Evet, bıraktım. Çok özel şeyler olduğunda İstanbul'a geldim. Ama İzmir'de yaşadığım için zor oluyor. Belki İstanbul'da yaşasaydım daha çok yapardım. Can Ares doğduğunda birkaç kere onu da yanıma alıp geldim. Ama çocukla zor oluyor. Ben de çocuğu evde bırakıp iş için bir yerlere gitmeyi seven bir insan değilim.

  Eşiniz size çocuk bakımında yardımcı oluyor mu?

  İhtiyacım olduğu zaman yardımcı oluyor. Baba-oğul daha çok oyun oynuyorlar. Eşim bazen Can Ares'e banyo yaptırıyor. Şu aralar hamile olduğum için daha çok yardımcı olmaya çalışıyor. Ama yemek yedirme konusunda çok başarılı olduğunu söyleyemem.

  Sabah


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir