taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7354
Euro
7.2883
Altın
1618.64
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.551
Bitcoin
46064.89

Mahçupyan'dan Sarıgül ve yerel seçim analizi

Zaman yazarı Etyen Mahçupyan, son dönemlerde Sarıgül'ü destekleyen Zaman gazetesinin aksine, içeriden bir ses olarak Topbaş'ı geçmenin zor olduğunu vurgulayan bir yazı kaleme aldı.


Whatsapp ile paylaş
Mahçupyan'dan Sarıgül ve yerel seçim analizi

Mahçupyan'dan Sarıgül ve yerel seçim analizi

Dershaneler tartışması ve 17 Aralık soruşturması ile devam eden süreçte, Cemaat ve başta Zaman olmak üzere Cemaat'e yakın medya, İstanbul seçimlerinde Mustafa Sarıgül'e yakın durmaya başlamıştı. 

CEMAAT'İ ÜZECEK ANALİZ

Bu duruşun aksine, Zaman'ın yazarlarından Etyen Mahçupyan bir seçim analizi yaparak, Mustafa Sarıgül'ün en fazla yüzde 40'a çıkabileceğini ancak Topbaş'ın en kötü halde bile yüzde 47'ye sahip olduğunu vurguladı. 

İşte Mahçupyan'ın Sarıgül'ü destekleyen Cemaat'e mesaj veren o analizi;

TOPBAŞ AK PARTİ'NİN BİLE ÜZERİNDE

"Önceki yerel seçimde Kılıçdaroğlu faktörü vardı ve CHP'nin oyunu 30'dan 37'ye taşımıştı. Oysa bugünün Kılıçdaroğlu'nun CHP'si yeniden 30'larda… Sarıgül CHP'yi bir önceki yerel seçim noktasından değil, bugünden öteye taşımak zorunda. Dolayısıyla Sarıgül'lü CHP'nin yüzde 40'a çıkabileceğini öngörebiliriz. Ama 47'ye değil. Topbaş ise bugün için AKP oyunun üzerinde bir desteğe sahip ve geçen seçimdeki gibi sekiz puan kaybetse bile yüzde 46'ya iniyor. İçinde olduğumuz gerilim ortamı ise oyların son dakika kayganlığını azaltmış durumda."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir