taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3069
6.00145
1325.125
101728.51
226.145

Düğünde takılan takılar geline ait

İstanbul Aile Mahkemesi, düğünde takılan takıların kadına ait olduğunu belirterek emsal gösterilebilecek bir karar imza attı.

24.05.2017 - 08:53..
Whatsapp ile paylaş

İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurarak boşanma davası açan Fatoş B., 2014 yılında evlendiği eşinin, evliliğin ilk ayından itibaren kendisine manevi ve fiziksel şiddet uyguladığını iddia etti.

NAFAKA VE TAZMİNAT

Eşi Kenan B.'nin şiddet eğilimi olduğunu, öfkesini kontrol edemediğini, sürekli olarak kendisine küçük düşürücü ve aşağılayıcı sözler kullanarak manevi şiddet uyguladığını öne süren genç kadın, 30 bin TL manevi, 70 bin TL maddi tazminat ile çocuğu ile kendisi için toplam 1400 TL nafaka talep etti. Fatoş B. ayrıca düğünde kendisine takılan ve eşi tarafından elinden alınan ziynet eşyalarının da iadesini istedi.

BOŞANDILAR

Kenan B. ise eşinin iddialarının asılsız olduğunu belirterek, beş yıldızlı otelde balayı yaptıklarını, uçak bileti ve evin eksiklerini de ziynet eşyaları ile karşıladıklarını söyledi. Eşinin şahsi ihtiyaçları için ziynet eşyalarını bozdurarak harcadığını anlatan Kenan B., ziynet eşyalarının davacı tarafından geri iade edilmemek üzere kendisine verildiğini öne sürdü. Aile mahkemesi, davalının fiziksel ve duygusal şiddet içeren ağır kusurlu davranışları sonucu evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını belirterek çiftin boşanmalarına karar verdi.

Düğünde takılan takılar geline ait

ZİYNETLERİN KADINA İADESİ GEREKİR

'Düğünde kimin tarafından verilirse verilsin davacı kadına takılan ziynetlerin onun kişisel malı' olduğunu belirten mahkeme, "Bedeli kocaya bağışlanmadıkça ziynetlerin kadına iadesi gerekir" dedi.

30 BİN LİRA TAZMİNAT

Balayı gideri ve ev eşyaları için bozdurulup harcandığı beyan edilen ziynetlerin iade edilmemek üzere davalı kocaya bağışlandığının ispatlanamadığını belirten mahkeme, 25 bin TL değerindeki ziynet eşyasının yasal faiziyle Fatoş B.'ye iadesine ve 15 bin TL manevi, 15 bin TL maddi tazminat ile toplam 650 TL'de nafaka vermesine hükmetti.

Düğünde takılan takılar geline ait

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir