taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7729
6.3609
1464.26
104828.18
270.897
50770.25

Mahkeme kararıyla baba oldu

Sevgilisini sperm hırsızlığı ile suçlayan ve yüzde 99.9 biyolojik baba çıkan Dr.Coşkun, mahkeme kararıyla baba oldu.

04.02.2011 - 11:03..
Whatsapp ile paylaş

Mahkeme kararıyla baba oldu

Antalya'da bir tıp merkezi ile restoran ve eğlence mekanlarının sahibi 45 yaşındaki Nurettin Coşkun, sahibi olduğu tıp merkezinin bulunduğu binanın üst katında oturan ve bir süre özel kurslarda resim öğretmenliği yapan 31 yaşındaki Rabia Alagöz ile 2.5 yıl önce tanıştı. Her ikisi de bekar olan çiftin birlikteliğinden bir kız çocuğu dünyaya geldi. Hamilelik döneminde çocuğu istemediğini söyleyen Dr. Coşkun ile sevgilisi arasında sık sık tartışma yaşandı. Genç kadın, çocuğu doğurmaması için sevgilisi tarafından tehdit edildiğini iddia ederek mahkemeye başvurdu. Dr. Coşkun bu davadan beraat etti.

SPERM HIRSIZLIĞI İLE SUÇLADI

Rabia Alagöz, 2'nci Aile Mahkemesi'ne 14 Nisan 2009'da doğan bebeğini kabul etmeyen Dr. Nurettin Coşkun hakkında babalık ve tazminat davası açtı. Alagöz, Coşkun'un kendisiyle evlenme vaadiyle birlikte olduğunu ileri sürdü, Coşkun ise avukatı aracılığıyla mahkemeye verdiği cevap dilekçesinde, genç kadını 'sperm hırsızlığı' ile suçladı ve şu iddialarda bulundu:

"SPERMLERİNİ CÜZDANINDAN MI ÇALDIM"

"Biyolojik babanın açıkça tuzağa düşürülmesi, iğfal edilmesi, spermlerinin maddi kazanç hesapları peşindeki kadın tarafından irade dışı kullanılması çok tartışılan 'sperm hırsızlığını' ortaya çıkartıyor. Sperm hırsızlığı, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Türkiye Anayasası'nın belirli hükümlerine aykırı olarak şu anki hukuk düzenimizde korunuyor. 'Sperm hırsızlığı' faillerine bir yaptırım öngörülmediği gibi, konunun mağdurları ömürleri boyu devam eden sosyal ve hukuki bir yük taşımak zorunda kalıyorlar. Erkeğin iradesi dışında doğacak çocuğu süreç içerisinde evliliğe araç, maddi kazanç vasıtası ve bir nevi kendisini garantiye alma yöntemi olarak gören pek çok kadın, sperm hırsızlığı yapabilmektedir. Bir erkeğin, tecavüz edip hamile bıraktığı kadını doğuma zorlanması ile sperm hırsızlığı yapan bir kadının erkeği iradesi dışında babalığa zorlaması arasında etik olarak hiçbir fark yoktur."Bunun üzerine Alagöz, "Spermlerini cüzdanından mı çaldım? Sen sahip çıkaydın spermlerine... Ben senin spermlerinin bekçisi miyim?.. Sen korunsaydın" dedi.

YÜZDE 99.9 BİYOLOJİK BABA

Coşkun'dan, doğum öncesi ve doğum sonrası giderleri olarak 30 bin TL ve aylık 10 bin TL de nafaka isteyen Rabia Alagöz'ün talebi üzerine geçen 16 Nisan'da DNA testi yapıldı. DNA testinde Coşkun'un, yüzde 99.9 olasılıkla N.D. bebeğin biyolojik babası olduğu ortaya çıktı.

MAHKEME GEREĞİ SOYADINI ÇOCUĞUNA VERDİ

Bunun üzerine 2'nci Aile Mahkemesi, bebeğin babası olarak Nurettin Coşkun'un kaydının yapılmasına karar verdi. Mahkeme 2 yaşındaki N.D. için 'Coşkun' soyadının tescil edilebileceğine hükmetti. Dr. Coşkun ile Rabia Alagöz arasındaki tazminat davası sürüyor. Isparta'nın Eğirdir İlçesi'ndeki ailesinin yanında hayatını sürdüren Rabia Alagöz'ün, önümüzdeki günlerde kızının nüfus cüzdanındaki baba hanesine, Nurettin Coşkun'un adını yazdırması bekleniyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir