taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3003
5.99095
1323.795
101728.51
226.007

Mahsun Kırmızıgül'ün annesini soyan hırsızlara hapis

Mahsun Kırmızıgül'ün annesi Faika Arık'ın 2 milyon TL değerinde para ve ziynet eşyasını çalmaktan tutuklananlara, 7.5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Haber Merkezi | 24.01.2019 - 12:36..
Whatsapp ile paylaş

mm

Beşiktaş'ta tek başına yaşayan 93 yaşındaki Faika Arık'a bakması için geçen 28 Ekim'de, Türkmenistan uyruklu Muyasser M. (33) işe alındı.

130 BİN DOLARI BANYODA SAKLIYORDU

Hasta bakıcı olarak işe başlayan Muyasser M., birinci haftanın sonunda Faika Arık'ın ziynet eşyaları ile 130 bin doları, banyodaki duşakabinin altında sakladığını öğrendi. Muyasser M., 4 Kasım sabahı saat 06.00 sıralarında bir poşete koyduğu altın ve parayı alıp evden çıktı. O sırada evde olan Arık'ın akrabası, durumu fark edip yaşlı kadına söyledi. Faika Arık da akrabasından yerini söylediği altın ve parayı kontrol etmesini istedi. Değerli eşyalar ile paranın yerinde olmadığı ortaya çıktı. Faika Arık, durumu polise haber verdi.

2 MİLYON TL DEĞERİNDE ZİYNET EŞYASI VE PARA ÇALINDI

2 milyon TL değerindeki ziynet eşyası ve parayı, sevgilisi Sherzad H.'nin evine götürdüğü belirlenen Muyasser M., arkadaşları Zhavlonbek H. ile yurt dışına çıkmak için kaçış planı yaptı. Atatürk Havalimanı'nda yakalanabilecekleri endişesi taşıyan Türkmenistanlı 3 şüpheli, Ankara'ya gitti. Burada ise polisler tarafından yakalandı. Üzerinde Faika Arık'a ait ziynet eşyaları ile paranın bir kısmı bulunan Muyasser M. ile sevgilisi Sherzad H. ve Zhavlonbek H., gözaltına alınarak İstanbul'a getirildi.

Emniyet'teki sorgulalarında suçlamaları kabul etmeyen şüphelilerden Muyasser M., para ve değerli takıların bulunduğu poşeti kendisine Faika Arık'ın akrabasının verdiğini ileri sürdü. 3 şüpheli, çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Faika Arık'a ait 70 bin doların eksik olduğu tespit edildi.

15'ER YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİYLE YARGILANACAKLAR

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı; şüpheliler Muyasser M., sevgilisi Sherzad H. ve Zhavlonbek H. hakkında 'Bina içerisindeki muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık' suçundan 7.5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. 3 şüpheli, önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Mahsun Kırmızıgül'ün annesini soyan hırsızlara hapis

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir