taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3446
6.10095
1222.65
93616.45
210.091

Malazgirtli çocuklar ilk kez zırhlı araçlara bindi

Muş’un Malazgirt ilçesinde düzenlenen etkinlikte, birçoğu köylerden gelen öğrenciler, ilk kez jandarma ve polise ait zırhlı araçlara binerek tur attılar.

İHA | 04.12.2017 - 16:31..

Yıllarca terörün gölgesinde kalmış Malazgirt ilçesinde barış ve huzurun sağlanmasıyla Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı’nın talimatları doğrultusunda Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde “Polis, Jandarma, Özel Hareket ve Öğrenciler El Ele” etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte Malazgirt İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne ait zırhlı araçlara alınan minik öğrenciler, okul bahçesinde renkli saatler yaşadılar.

Malazgirtli çocuklar ilk kez zırhlı araçlara bindi

Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yatılı kaldıkları için çok fazla sosyal aktiviteleri olmayan öğrenciler, polis ve jandarma personelinin örnek davranışı sayesinde keyifli saatler yaşadılar.

"EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER"

Öğrenciler, İlçe Jandarma Komutanlığı'nın ‘Kirpi’ adı verilen zırhlı aracına binerken ve inerken, “en büyük asker bizim asker” diyerek sevgi gösterisinde bulundular.

Malazgirtli çocuklar ilk kez zırhlı araçlara bindi

Yaşadıkları sevinç ve heyecan gözlerimde okunan öğrenciler, kendilerine bu imkânları tanıyan Kaymakam Soner Kırlı’ya, polise ve jandarma personeline teşekkür ettiler.

Malazgirtli çocuklar ilk kez zırhlı araçlara bindi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)