taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8099
6.43
1461.01
108786.06
272.973
42710.82

Malezya: Kayıp uçağın sırrı hiçbir zaman çözülemeyebilir

Malezya, 239 yolcusuyla birlikte kaybolan uçağın yok olma nedeninin hiçbir zaman çözülemeyeceği ihtimalinin olduğunu açıkladı.

02.04.2014 - 13:10..
Whatsapp ile paylaş

Malezya: Kayıp uçağın sırrı hiçbir zaman çözülemeyebilir

Malezya emniyet yetkilisi Halit Ebu Bekir soruşturmanın çok uzun süre devam edebileceğini vurgulayarak "Bunun sonunda gerçek nedeni hiç öğrenemeyebiliriz de" dedi. 

YEMEK BİLE İNCELENDİ

Ebu Bekir, pilot ve hosteslerin yakınları ile 170 görüşme yapıldığını, sabotaj ihtimali bakımından uçakta verilen yemeklerin ve kargonun bile incelendiğini belirtti.

SORUŞTURMA YOLCULARI AKLADI

Malezya Bernama haber ajansı, soruşturmada polisin uçak kaçırma, sabotaj, psikolojik ve kişisel sorunlar kategorileri bakımından tüm yolcuları tek tek inceleyerek "akladığını" ifade etti. 

ARAMA ÇALIŞMALARI AKSIYOR

221 bin km karelik bir alanı kapsayan arama çalışmaları bugün kötü hava şartları nedeniyle aksadı. Hint Okyanusu'nun güneyinde devam eden arama çalışmalarına 10 uçak, 9 gemi ve bir denizaltı katılıyor. Malezya Hava Yolları'nın uçağı 8 Mart'ta Kuala Lumpur'dan Pekin'e uçarken 239 yolcusuyla birlikte kaybolmuştu. Son günlerde deniz yüzeyinde çok sayıda cisim tespit edilmesine rağmen hiçbirinin kayıp uçağa ait olmadığı düşünülüyor.

HİNT OKYANUSUNA DÜŞTÜĞÜNE İNANILIYOR

Yetkililer uydu verilerine göre uçağın güney Hint Okyanusu'na düştüğüne inanıyor. Yeterince bilgi verilmediğinden şikayet eden ve uçağın düştüğüne dair kanıt isteyen kayıp uçaktaki yolcuların yakınları için Kuala Lumpur'da basına kapalı bir toplantı düzenleniyor. 

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir