taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6221
Euro
7.3062
Altın
1585.85
Borsa
89643.71
Gram Altın
337.935
Bitcoin
41855.37

Maliye Bakanlığı'ndan fişleme haberine sert tepki

Maliye Bakanlığı, Taraf Gazetesi'nde Bakanlığa atfedilen belgeyle yayımlanan "Babasının ismi fişleme getirdi" başlıklı haberin, karalama maksatlı yalan bir haber olduğunu açıkladı.


Whatsapp ile paylaş

Maliye Bakanlığı'ndan fişleme haberine sert tepki

Maliye Bakanlığı'ndan fişleme haberine sert tepki

Bakanlıktan yapılan açıklamada, dün Taraf Gazetesi’nin Bakanlığa atfen iddia ettiği belgeyle yayımladığı "Babasının ismi fişleme getirdi" başlıklı haberin belli bir amaca matuf olmak üzere hazırlanmış, karalamaya dönük maksatlı yalan bir haber olduğu kaydedildi.

''KENDİ UYDURDUKLARI BİR BELGE MÜSVEDDESİ''

Bugün de yalan haberin devam ettirildiğinin görüldüğü ifade edilerek, açıklama yapılmasının zaruri olduğu ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi: "Tek bir merkezden kontrol edildikleri malum Bugün, Zaman ve Taraf gazeteleri kendilerinin uydurdukları ve ürettikleri bir ‘belge müsveddesini’ kullanarak sınava leke düşürmeye çalışmaktadırlar.

ŞER CEPHESİ KENDİNİ ELE VERMİŞTİR

'Bu yalan haber ittifakı ile de şer cephesi kendilerini ele vermiştir. Bu haberlerle toplumun belirli kesimlerini maksatlı bir şekilde seçerek sanki o kesimler hedef seçilmiş gibi bir kanaat oluşturmaya çalışmaktadırlar. Bu ‘medya grubunun’ her türlü gayrimeşru yollara başvurarak yalan ve iftiraya dayalı haber ve yayıncılık yaptığı kamuoyunun malumudur. Haberi yapmak için ürettikleri belgede yer alan ayrımcı ifadeler de esasen kendi ayrımcı ve bölücü tavırlarının dışavurumundan başka bir şey değildir."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir