taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Meclis'teki görüşmelerde kişisel sorular Çelik'i kızdırdı

İnternet yasaklarını yeniden düzenleyen maddelerin de olduğu Torba Teklifin Meclis'teki görüşmelerinde kişisel sorular Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'i öfkelendirdi.


Whatsapp ile paylaş

Meclis'teki görüşmelerde kişisel sorular Çelik'i kızdırdı

Meclis'teki görüşmelerde kişisel sorular Çelik'i kızdırdı

Genel Kurul’daki görüşmelerde CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, hükümeti temsil eden Çelik’i hedef aldı.

'FARUK BEY'İN 2006'DA YARALANMA MESELESİ OLDU'

Genç, “Niçin kanun çıkarıyoruz? Tamamen iktidarın yaptığı yolsuzlukları örtbas etmek için. Faruk Bey’in bir defa 2006’da bir yaralanma meselesi oldu. Sonucu ne oldu, belli değil -vurmuşlardı kendisini- bilmiyoruz. Kızını getirdi, Hacettepe tıbba kaydetme hakkı olmadığı halde kaydettirdi. Her yerde tıp fakültesine karşı çıkıyorlar. Böyle haksız nasıl getirip kaydediyor? Kardeşini Bursa’da tutukladılar, iki gün sonra serbest bıraktılar” diye konuştu.

'BUNU İSPAT ETMEZSEN NAMERTSİN'

Bu suçlamalara tepki gösteren Çelik, sinirli bir ses tonuyla;  “Şimdi bakınız, böyle oturup, birbirimize laf atıp, çamur atıp bir şeyi elde etmek... Bakınız, bunlar doğru bir davranış değil. Burada oturan bir Bakanın veremeyeceği cevap olmamalıdır. Veremeyeceği cevap varsa buradan kalkıp gitmeli. Bu kadar konuları şahsileştirmeyi, doğrusu yakıştıramıyorum. Bir öğrencinin bir üniversiteden bir üniversiteye yatay geçiş yapmasını kamuoyunun huzuruna getirmek, buraya getirmek ayıp değil mi? Hukuksuz bir şekilde yatay geçiş yapabilir misiniz? Çıkarın o zaman ispat edin. Çocukların kişilik hakları ile psikolojileri ile nasıl oynarsınız? Sizde zerre kadar merhamet, insanlık yok mu? Çık ispat et. Bunu ispat etmezsen namertsin.

'AYIP ŞEY YA' ŞUNA BAKIN YA'

İnternette yayınlanmış kim geçecek, nasıl geçecek kuralları beli. Ayıp şey ya! Şuna bakın ya! 2006 yılında bize birisi bir kurşun sıkıyor, diyor ki ne oldu? Ben de öğrenmek istiyorum, buyurun. Çok yanlış şey ya, böyle şey olabilir mi arkadaşlar? Varsa belgeniz gelirsiniz dersiniz ki buyurun, ‘Şu yanlıştır, nüfuzunuzu kullanarak yapmışsınız’ dersiniz. İkide bir bunu gündeme getiriyorsunuz. Beni biliyorsunuz... Kardeşimle ilgili ciddi ithamlar, iftiralar olan bir hadisedir ve mahkeme kararıyla da ortadadır. Bu konuların burada gelmesi gerçekten son derece yanlış. Ama belge olur, bilgi olur çıkarsınız söylersiniz, tabii ki buna yadırgamıyorum. Hepimizin çoluğu çocuğu var, böyle bir şey olabilir mi?” yanıtını verdi.

'SORUDAN VAZGEÇTİM'

Çelik’in konuşmasının ardından soru hakkı bulunan CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, “Vazgeçtim sorudan. Bir de ben kızdıracaktım sizi ama yeterince kızdınız, bir başka gelişinizde” diyerek vazgeçti.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir