taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7126
6.3004
1463.26
106588.41
268.777
41000.98

Medvedev: Rusya bunu yapanın cezasını verecek

Rusya Başbakanı Medvedev, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un Ankara'da suikast sonucu öldürülmesiyle ilgili konuştu.

Ajanslar | 20.12.2016 - 08:55..
Whatsapp ile paylaş

rus

"Bu çirkin cinayet beni şoke etti. Uluslararası hukuka göre, elçinin öldürülmesi ciddi bir cinayet" vurgusunda bulunan Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, suiakastı orgazine edenlerden hesabın sorulacağını söyledi. Sputnik Türkiye'nin haberine göre Medvedev, sözlerini şöyle sürdürdü:

RUSYA BUNU CEZASIZ BIRAKMAYACAK

"Bu uygarlık ilişkilerinin dışına çıkan bir cinayet ve Rusya bunu cezasız bırakmayacak. Bunu organize edenlerle ilişkisi olanların hepsi hesap verecek.

KARLOV KAHRAMAN OLARAK HAYATINI KAYBETTİ

Türk dostlarına bir fotoğraf sergisi açılışında Rusya’yı tanıtırken Karlov’a suikast yapıldı. Rusya işbirliği yapabilen, dostluk ve yardım edebilen, dünyayı uluslararası terörizmden koruyabilen bir ülke. Karlov’un silahı müzakerelerdi. Fakat katiller farklı dilde konuşuyor. Ve bu dil tüm normal insanlar için kabul edilemez. Karlov insanların değerlerini tüm hayat boyunca savundu. Karlov kahraman olarak hayatını kaybetti. Sadece elçiyi kurşunlamadılar, barış ve insan hayatını yüksek değerler olarak sayan herkese kurşun sıktılar"

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir