taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Medya Baronu Konrad Black'in şeref madalyası iptal edildi

Bir zamanlar dünya medyasının üçüncü büyük patronu olan Kanadalı Black'in Kanada Şeref Madalyası iptal edildi.


Whatsapp ile paylaş

Medya Baronu Konrad Black'in şeref madalyası iptal edildi

Medya Baronu Konrad Black'in şeref madalyası iptal edildi

Kanada Genel Valisi David Johnston, yaptığı yazılı açıklamada, "Order of Canada" olarak da bilinen Kanada Şeref Madalyası'nın kimlere verileceğini belirleyen Danışma Konseyi'nin 11 üyesinin kendisine ilettikleri tavsiye kararında, Conrad Black'in madalyasının iptal edilmesini tavsiye ettiklerini, kendisinin de bu tavsiyeye uyduğunu bildirdi. Medya Baronu Black, ülke tarihinde Kanada Şeref Madalyası iptal edilen 6'ncı kişi oldu.

Öte yandan Conrad Black'in ismi, Baibakan Stephen Joseph Harper'ın isteği üzerine, Kanada Kraliyet Danışma Meclisi'nden de çıkarıldı. Ülkede başbakanlık ve bakanlık gibi üst düzey görev yapanlarla, ülkeye üstün hizmeti olanlardan oluşan meclise, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth de isim tavsiyesinde bulunuyor.

ŞİRKETİNİN İÇİN BOŞALTMAKTAN CEZA ALDI

Sahibi olduğu şirketin içini boşaltmak suçundan ABD Yüksek Mahkemesince 6,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Black, 2012 Mayıs ayında tahliye olarak Kanada'ya dönmüştü. Bir zamanlar dünyanın üçüncü büyük medya patronu olan 69 yaşındaki Conrad Black, Lordlar Kamarası'na girebilmek için 2000 yılında Kanada vatandaşlığından çıkıp İngiliz vatandaşı olmuştu. Conrad Black, ABD, Kanada, İngiltere ve İsrail'de Jerusalem Post'tan, Daily Telegraph'a kadar birçok gazete ve medya kuruluşunun sahibi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir