Petrol
96.01
-0.60%
Euro
18.1876
-0.40%
Dolar
18.0981
0.11%
Altın
1.016
-0.46%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
393.313
-7.91%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Abdullah Gül'ün açıklamaları Cemaat'in manşetlerinde

  Abdullah Gül'ün açıklamaları Cemaat'in manşetlerinde

  Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimi için verdiği mesajlar gazetelerde geniş yer bulurken, Abdullah Gül'ün açıklamaları sadece Cemaat medyasında gündem oldu.
  • 17.04.2014 - 13:14

  Abdullah Gül ün açıklamaları Cemaat in manşetlerinde #1

  Abdullah Gül, dün cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin olarak yaptığı açıklamasında "Neticede seçimlerde halk karar verecektir. Hiç kimse bu benim cebimde dememelidir." diye konuştu. Başbakan Erdoğan da partisinin genel merkezinde kurmaylarına "Cumhurbaşkanı adayımız kim olsun" diye sordu. Buradan çıkan sonuç Erdoğan'ı işaret etti.

  GÜL'Ü SADECE CEMAAT GÖRDÜ

  Abdullah Gül'ü ise iki gazete manşetine taşıdı. 17 Aralık sonrası muhalefet cephesine kayan Cemaat'in iki gazetesi Bugün ve Zaman, Gül'ün açıklamalarına geniş yer verdi. 

  CEMAAT'İN OYLARI BALON ÇIKMIŞTI

  Cemaat 17 Aralık'tan 30 Mart yerel seçimlerine kadar aktif olarak hükümeti devirme kampanyası yürütmüş ve CHP'yi desteklemişti. Fakat AK Parti seçimden zaferle çıkarken, CHP kan kaybetti. Cemaat'in ise oylara bir etkisinin olmadığı anlaşıldı.

  CHP'YE KAYBETTİRDİLER ŞİMDİ DE GÜL'E DESTEK

  Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı olacağına dair sinyaller verdiği bu günlerde, Gül de koltuğunu bırakmayacağına dair mesajlar veriyor. Yerel seçim sürecinde yaptığı açıklamalarla kafa karıştıran Abdullah Gül'ün sonuç olarak kapıyı Cemaat'e kapamadığı anlaşılmıştı. Yerel seçimlerde CHP'ye destek vererek kaybetmesine neden olan Cemaat'in şimdi de Gül'e cumhurbaşkanlığı seçimi yolunda destek verdiği görülüyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir