Petrol
93.75
-1.42%
Euro
18.2064
-0.26%
Dolar
17.9647
0.04%
Altın
1.025
-0.20%
Borsa
2878
0.75%
Bitcoin
435.183
-0.40%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Abdurrahman Dilipak: N’olacak bu cemaatin hali!

  Abdurrahman Dilipak: N’olacak bu cemaatin hali!

  Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak kaleme aldığı bugünkü yazısında Cemaat'in ne olacağına dair dikkat çekici öngörülerde bulundu.
  • 16.02.2014 - 11:55

  Abdurrahman Dilipak: N’olacak bu cemaatin hali! #1

  Abdurrahman Dilipak bugünkü köşesinde Cemaat ve Adnan Hoca'nın  Mason olması ile ilgili çarpcıcı tespitler yaptı. Dilipak Cemaat tartışmalarının diğer cemaatleri de ciddi olarak etkilediğini ifade etti.

  İşte o yazı:

  Risale-i Nur talebelerinin çok büyük bir çoğunluğu cemaatin Risale-i Nur ile ilişkilendirilmesinden rahatsız..

  Bunlar tamam da, bir de bu yapıya inanarak gönül vermiş ve perde gerisinde olup-bitenlerden habersiz ve bu iddialara inanmak istemeyen büyük bir çoğunluk var.. 40 yıldır bugünü beklemişler. Bugüne kadar gizlenmişler ve hep vermişler..Gülen ve bu yapı hakkındaki iddiaları kabullenmek istemiyorlar..

  Bazı gerçekleri görüp ayrılanlar, aldatılmış duygusu ile öfkeliler.. Aynı aile içinde farklı görüşlere sahip insanlar var.. Bir yandan bu insanlar teolojik bir sendrom yaşıyorlar.. Bir yandan bir kehanetin peşinde, hayal dünyasında yaşayanmedyumik insanlar var.. Onlar zaten bu hareketin kozmik mesajlarla yönetildiğini düşünüyorlar.. Mehdiyet, Mesihiyet, Deccaliyet hepsi birbirine karışmış durumda..

  Bu iş, yıllardır Masonluk hakkında Müslüman toplulukları kışkırtıp peşinden koşturan Adnan hocanın, Masonolduğunun anlaşılması gibi bir durum sözkonusu.. Adnan hocanın Mehdiyetinin şifrelerinin hahamlar tarafından Tevratsayfalarında gizlendiği iddiası bile, taraftarları arasında manevi bir keşif olarak algılanıyor..

  Aslında “Cemaat” tartışmaları, diğer “Cemaat”ları da yakından ilgilendiriyor ve etkiliyor. Çünki, benzer iddialar ve ilişkiler, diğer birçok “yapı”da da var..

  ...

  Bütün bu gerçekler ışığında, inancını kaybetme tehlikesi ile ne yapacağını bilmeyen, kendini ilahi bir projenin ruhanitemsilcisi olarak gören birilerinin bir anda geçmiş, bugün ve geleceklerini kaybederek karanlık bir komplonun aracı olarak sanık sandalyesine oturtulması endişesinin onların ruhunda koparttığı fırtınayı da hesaba katmak gerek.

  Bu insanları kazanmalıyız.. Onlar büyük ölçüde bir yanlışın kurbanı olan insanlar ve gerçeği kabul etmeleri kolay olmayacak. Sabır ve teenni gerek.. Yapı bir kere deşifre olduktan sonra gücünü koruması mümkün değil. Ama hâlâ eğer Evrenesoğlu’nun, Adnan hocanın takipçileri varsa, Hocaefendinin de takipçileri olmaya devam edecektir.. 

  28 Şubat’ta Kalkancı’nın bile peşine takılanlar olduktan sonra cemaatin peşine takılan kalabalıklar sürpriz değil.. 

  Yazının tamamını okumak için tıklayınız...  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir