Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
467.639
-6.33%
10ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 10 C
  Adalet Bakanlığı'ndan Deniz Seki açıklaması

  Adalet Bakanlığı'ndan Deniz Seki açıklaması

  Adalet Bakanlığı, Deniz Seki'nin dizide rol almasıyla ilgili "Sosyal faaliyet çerçevesinde izin verildi" dedi.
  • 08.12.2015 - 15:58

  Adalet Bakanlığı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde set kurulup Deniz Seki’nin rol almasıyla ilgili açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, kurumda bulunan hükümlülerin gönüllü olmaları şartı ile dilekçeleri alınarak rol almalarına “sosyal faaliyet” kapsamında izin verildiği belirtildi.

  "İLK KEZ İZİN VERİLİYORMUŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR"

  Açıklamada, "Daha önce defalarca haber, belgesel, dizi ve film çekimi için izin verilmesine rağmen ilk defa izin veriliyormuş gibi algı oluşturulmasına yönelik maksatlı ve gerçeğe uygun olmayan haber ve yorumlar yapılması üzüntüyle karşılanmıştır” vurgusunda da bulunuldu. Adalet Bakanlığı ndan Deniz Seki açıklaması #1

  Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:

  “Bazı basın yayın organlarında yer alan ceza infaz kurumlarında çekimi yapılan televizyon programları ve yapımları ile ilgili gerçeği yansıtmayan haberler nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Ceza infaz kurumlarının sadece cezanın infazının yapıldığı bir yer olmadığı, gerek eğitim, gerek sosyal ve kültürel gerekse meslek edindirme adına yapılan çalışmalarla kişilerin “yeniden topluma kazandırılması” noktasında çok önemli çalışmaların yapıldığı kurumlardır.

  SOSYAL FAALİYET KAPSAMINDA İZİN VERİLİYOR

  Suç işlemenin sonuçlarına yönelik olarak toplumsal farkındalığın arttırılması için izin verilen televizyon programı, dizi, sinema filmi, belgesel, haber ve diğer formatlardaki yapımlar, hükümlüler için sosyal faaliyet kapsamında değerlendirilmektedir. Daha önce de ceza infaz kurumlarında haber, belgesel, dizi ve film çekimine izin verildiği gibi 2014 ve 2015 yıllarında toplamda 50’den fazla haber, belgesel, dizi ve televizyon programı çekimi için gazetelere ve televizyonlara izin verilmiştir.

  Adalet Bakanlığı ndan Deniz Seki açıklaması #2

  GÖNÜLLÜ OLMALARI ŞARTIYLA HÜKÜMLÜLERE İZİN VERİLİYOR

  Çekimlerde gönüllü olmaları şartıyla sadece izin verilen programlarda hükümlüler rol almakta, tutuklulara ise hiçbir şekilde çekim izni verilmemektedir. Bu kapsamda ilgili prodüksiyon şirketinden gönüllü hükümlülerin rol alması için herhangi bir isim belirtilmeksizin izin istenmiş olup, kurumda bulunan hükümlülerin gönüllü olmaları şartı ile dilekçeleri alınarak rol almalarına izin verilmiştir. Daha önce defalarca haber, belgesel, dizi ve film çekimi için izin verilmesine rağmen ilk defa izin veriliyormuş gibi algı oluşturulmasına yönelik maksatlı ve gerçeğe uygun olmayan haber ve yorumlar yapılması üzüntüyle karşılıyoruz."

  Deniz Seki konuk oyuncu oldu haberiAdalet Bakanlığı ndan Deniz Seki açıklaması #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir