Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
321.798
-1.12%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Ahmet Taşgetiren: Ah Tayyip Erdoğan ah

  Ahmet Taşgetiren, Başbakan Erdoğan'ın Cemaat'e yönelik hoşgörülü davranmasına rağmen defalarca sırtından vurulduğunu yazdı.
  • 28.02.2014 - 11:38
  Ahmet Taşgetiren: Ah Tayyip Erdoğan ah

  Ahmet Taşgetiren: Ah Tayyip Erdoğan ah #1

  Star yazarı Ahmet Taşgetiren, "Ah Tayyip Erdoğan Ah" başlığını taşıyan köşe yazısında, Başbakan Erdoğan'ın hükümetleri döneminde çeşitli görevlere taşıdığı isimlerden yediği "dost kazıklarını" kaleme aldı. 

  Taşgetiren, Başbakan Erdoğan'ın, Ertuğrul Günay'dan Abdüllatif Şener'e ve Erkan Mumcu'ya kadar birçok ismi siyaset sahnesinde bakanlığa kadar getirdiğini ancak buna rağmen görevi biten bu isimlerin hemen saldırıya geçtiğini de yazısına ekledi. Taşgetiren ayrıca, özellikle Gülen Cemaati'ne yönelik Erdoğan'ın ne kadar tolere edici davrandığını da ilginç bir örnekle anlattı.

  SADULLAH ERGİN'İN CEMAAT UYARISI

  Buna göre dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin HSYK yapılanması konusunda Erdoğan'ı uyardı ve 13 ismin Cemaat'ten olduğunu iletti Başbakan Erdoğan ise Ergin'in bu uyarısına şöyle yanıt verdi: "Olsun varsın canım, nasıl olsa hepsi alnı secdeye gelen insan değil mi?"

  Taşgetiren, bu örneği verdikten sonra Başbakan'ın nasıl sırtından vurulduğunu yazdı. İşte o yazının bazı bölümleri:

  "Ne demişsiniz zamanın Adalet Bakanı Sadullah Ergin önünüze HSYK yapılanmasını getirdiğinde ve “Başbakanım, 21 kişinin 13’ü Cemaatten, bir problem olmasın?” dediğinde? “Olsun varsın canım, nasıl olsa hepsi alnı secdeye gelen insan değil mi?” Ne diyeceksin yarın Allah’ın huzuruna vardığında? “Ben alnı secdeye gelenlere güvendiğim için vuruldum!” mu?

  Ah Tayyip Erdoğan. TÜBİTAK’ta nasıl varlar? Emniyet’te nasıl varlar? Üniversitelerin boy salması hangi iklimle? TİB’de nasıl varlar? Yargıda nasıl varlar? Bazı sınavlarla ilgili iddiaları, istifhamları ciddiye almamışsınızdır mutlaka.

  Ah Tayyip Erdoğan, iyiliklerinin sana karşı kullanılacağını düşünür müydün?"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir