Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
362.059
-0.29%
19ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 19 C

  Aile Olmak belgeseli izleyiciyle buluşuyor

  Aile Olmak belgeseli, aile kurumunu ayakta tutmak için mücadele eden annelerin babaların ve çocukların hikayesini ekranlara getirecek.
  • Haber Merkezi
  • 14.01.2016 - 17:32
  Aile Olmak belgeseli izleyiciyle buluşuyor

  TRT’nin yeni Belgesel serisi “Aile Olmak” izleyiciyle buluşuyor. Aile Olmak belgeseli, her şart altında, bütün yıkıcı unsurlara rağmen, aile kurumunu ayakta tutmak için mücadele eden annelerin, babaların ve çocukların hikâyesini ekranlara taşıyor.

  Aile Olmak belgeseli izleyiciyle buluşuyor #1

  ÇÖLÜN BAŞLADIĞI YER

  Belgeselin ilk bölümü Moritanya’da “Çölün Başladığı Yer” ismiyle hazırlandı. Bir Batı Afrika ülkesi olan Moritanya toprakları Türkiye'nin yaklaşık iki katı büyüklüğünde. Ancak tarıma elverişli arazilerin oranı %1 bile değil.

  Aile Olmak belgeseli izleyiciyle buluşuyor #2

  DEVASA ÇÖLLER

  Ülkenin büyük bölümü hiç bir yerleşimin olmadığı devasa çöllerle kaplı. Ve ülkede çöl, giderek büyüyor. Moritanya’da İnsanların hayatta kalabilmeleri suya bağlı. Çölde suya ulaşmak ise oldukça zahmetli.

  SUYA ULAŞMAK İÇİN KİLOMETRELERCE YOL

  Kırsal bölgelerinde yaşayanlar suya ulaşmak için her gün kilometrelerce yol gitmek zorunda. 40 dereceyi aşan çöl sıcakları tek problem değil. Çölde yolunu kaybetmemek ve 20 litreyi bulan su bidonlarını taşımak gerekiyor.

  Aile Olmak belgeseli izleyiciyle buluşuyor #3

  BİR ANNENİN MÜCADELESİ

  Belgeselde eşi uzun süresidir uzaklarda tedavi gören bir Annenin tek başına çöl şartlarında 4 çocuğunun ihtiyaçlarını giderme mücadelesi anlatılıyor. Ümeyme isimli annenin bir evi yok. Akrabalarının verdiği bir barakada yaşıyor. Bu barakada dört çocuğuna ve felçli kayınpederine bakmak zorunda.

  Aile Olmak belgeseli izleyiciyle buluşuyor #4

  HER BÖLÜMDE FARKLI AİLELERİN MÜCADELELERİ

  Aile Olmak ilerleyen bölümlerde farklı coğrafyalardan Aile hikâyelerini konu edinmeye devam edecek. Her bir bölümde yeryüzünün farklı bölgelerinde yaşanan birbirinden farklı insan hikâyelerine şahit olacağız.

  Aile Olmak belgeseli izleyiciyle buluşuyor #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir