Petrol
96.41
2.95%
Euro
18.2565
-0.11%
Dolar
18.044
0.54%
Altın
1.02
0.36%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.293
0.07%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Akif Beki: Bu havuz değil mi

  Akif Beki: Bu havuz değil mi

  Akif Beki, Fethullah Gülen için gazete ve TV satın alıp onun sesi gibi hareket edenlerin Başbakan Erdoğan'ın Fatih Saraç'la konuşmasını eleştirmeye hakkı olmadığını savundu.
  • 13.02.2014 - 10:08

  Akif Beki: Bu havuz değil mi #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Habertürk Yönetim Kurulu üyesi Fatih Saraç arasında yapılan telefon görüşmesinin yankıları devam ediyor. Erdoğan bu görüşmede Fatih Saraç'tan Habertürk'teki yayınlarda yapılan hatalara dikkat etmeleri gerektiğini söylüyordu. 

  MEDYADA HAVUZ TARTIŞMASI

  Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından medyada "basın özgürlüğü ve medya havuzu" konusunu yeniden tartışmaya açıldı. Kimisi Erdoğan'ı ve Habertürk yönetimini eleştirirken kimisi ise aynı durumun Cemaat kanadı için de geçerli olduğunu savundu. 

  "PEKİ BU HAVUZ DEĞİL Mİ?"

  Hürriyet yazarı Akif Beki, Koza Grubu'nun patronu Akın İpek'i kastederek "Pensilvanya'ya "Gazete kurdum, yoluna feda olsun" dediğini hatırlattı. 

  Tuncay Özkan yönetimindeki Kanaltürk TV, Akın İpek tarafından satın alınmış, Tuncay Özkan susturulmuş ve böylece Gülen yanlısı yayınların önü açılmıştı. Bu olayı hatırlatan Akif Beki "Peki bu havuz değil mi?" diye sordu. 

  İşte Beki'nin yazısındaki o bölüm;

  Pensilvanya'ya, 'Gazete kurdum, eti senin kemiği benim, yoluna feda olsun' diyenler de... Ankara'ya, 'Senin için televizyon aldım, 24 saat emrinde' diye cömertçe ikramda bulunanlar da aynı kişiler. Kaç güç odağı varsa hepsine yanaş; ikili, üçlü, beşli oyna... Sonra da çık tarafsızlıktan dem vur... Hep derim ya; yandaşfobi. Gizli yandaşlığın dışavurumundan başka bir şey değil, bir aldatmaca, bir yutturmaca.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir