Euro
15.2273
-0.48%
Dolar
13.4892
-0.13%
Altın
802.0090
0.19%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
507.466
6.56%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Ali Bayramoğlu hakkındaki iftiralara sert tepki

  Ali Bayramoğlu hakkındaki iftiralara sert tepki

  Ali Bayramoğlu'nu hedef gösteren internet sitesine sert tepkiler..
  • 26.06.2012 - 11:39

  Ali Bayramoğlu hakkındaki iftiralara sert tepki #1

  Akit'e yakın internet sitesinde Ali Bayramoğlu hakkında karanlık bir iftira operasyonu başlatıldı. Söz konusu internet sitesi, "Ermeni kökenli" ve "Ermeni tezlerini ırkçı bir saikle savunduğunu"nu iddia ettiği Ali Bayramoğlu'na gazete okurları ve çalışanlarının da tepkili olduğunu öne sürdü. Bayramoğlu'nun İngiltere'de faaliyet gösteren bir düşünce kuruluşu olan DPI toplantısına katıldığını haber veren internet sitesi, DPI'ın PKK'nın yan kuruluşu olduğunu iddia ederek yazarı açıkça hedef gösterdi.

  YENİ ŞAFAK: BU KAFANIN MÜSLÜMANLIKLA ALAKASI YOK

  Ali Bayramoğlu, "Dava açacağım" derken, gazeteci ve yazarlardan kendisine destek geldi. Yeni Şafak gazetesi yazarına sahip çıktı. Pazar günü Akit'e sürmanşetten cevap verdi. 'Sahibi kadar pis iftira' diyen gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert de, 'İslam, küfür, gibi dini terimleri kullanan kafanın, Müslümanlıkla alakasını bilmiyorum...' dedi.

  Ali Bayramoğlu hakkındaki iftiralara sert tepki #2

  AHMET HAKAN DA SAHİP ÇIKTI

  Ali Bayramoğlu hakkındaki iftiralara sert tepki #3Yeni Şafak'ın bu sözlerinin ardından bugün Ahmet Hakan Hürriyet'teki köşesinde Akit'in gayriresmi sitesi habervaktim'e tepki gösterdi. "DÜŞMAN" diye belledikleri insanlara belden aşağı vuruyorlardı. Buna alışılmıştı. "Düşman" diye belledikleri insanlara belden aşağı vurduklarında kimse çıkıp da "Hop! Mücadelenin de bir adabı vardır, terbiyesizlik yapmayın" falan demedi.

  DEĞNEKSİZ KÖYDE DOLAŞIYORLAR

  Onlar da kendilerini değneksiz köyde dolaşır gibi hissetmeye başladılar. Ve şimdi yeni bir aşamaya geçtiler: Önlerine gelene saldırıyorlar. En son saldırı sırası "dost" diye bellenenlere, bellenmesi gerekenlere gelmiş. 28 Şubat'ta gadre uğramış, direnmiş, dindarların özgürlüklerini savunmuş Ali Bayramoğlu gibi, Cengiz Çandar gibi yazarlara vuruyorlar.

  İNSANLIK SUÇU

  Hem de ne vurma! "İftira" var, "karalama" var, "bel altı vuruş" var, "hedef gösterme" var... Hatta "Ermeni kökenli" diye güya hakaret etme ayıbı bile var. Bırakın Müslümanlık suçunu, alenen insanlık suçu işliyorlar. Herkes sevgiden beslenmek ister, bunlar nefretten beslenmeye yemin etmişler.

  YENİ ŞAFAK UYANDI

  Ama şimdi yeni bir durum var: Yeni Şafak tam uyandı... Star biraz uyandı... İşte buraya yazıyorum: Bu adamların azgın rezilliği, ancak bu tür uyanışlar sayesinde gemlenebilir. Aksi takdirde "her nefis bunların çamurundan nasibine düşeni alacaktır".

  KORU MAHALLEYE AYAR ÇEKTİ

  Ali Bayramoğlu hakkındaki iftiralara sert tepki #4Aslında Akit'çilere en büyük ayar mahallenin büyük abisinden geldi. Star gazetesinde Taha Kıvanç mahlasıyla yazan Fehmi Koru, Bayramoğlu'na sahip çıktı, adap dersi verdi. Hrant Dink ve Akın Birdal örneği veren Koru, Bu kadarı da fazla dedi.

  YUSUF ZİYA CÖMERT'İ KUTLUYORUM

  Önce Yusuf Ziya Cömert'i coşkuyla kutlayayım. Yönettiği gazetenin zayıflayıp işlevini yitirmesini amaçlayan son girişimi başarıyla savuşturmasını bildiği için... Daha önce iki kez benzer 'komplolar'a maruz kaldı gazetesi; sanıyorum en ölümcül darbeyi Ali Bayramoğlu üzerinden yiyecekti...

  TEKKENİN POSTNİŞİ BİR DEDENİN TORUNU

  Bildiğim şu: Gelibolu'nun kadim ailelerinden birine mensup Ali Bayramoğlu; İslâm'ın kentin yaşamını belirlediği ve hayatın merkezi olduğu dönemde önemli bir tekkenin postnişi olan bir dedenin torunu... Dedesinin münşaatını gördüğüm, bazı şiirlerini okuduğum için, zaman zaman ''Bayramoğlu soyadın Hacı Bayram Veli'den geliyor olabilir'' diye takıldığım biri...

  ETNİK KÖKEN UYDURMUŞLAR

  'Terörist dostu' olarak gösterecekler ya, o sebeple 'etnik köken' uydurma ihtiyacı duymuşlar... Eh, Hrant Dink'le dostluğu, çeşitli platformlarda gerçekleştirilen sayısız etkinlikte azınlık haklarıyla ilgili sergilediği saygın duruşu bilindiğine göre... ''Olsa olsa'' mantığıyla kendisine bir 'etnik köken' uyduruvermişler...

  BÜYÜK AYIP

  Yanına koşan tanıdığı-tanımadığı herkes ''Velev ki, öyle olsa bile'' diye iddianın esasına da karşı çıkıyorlar. Doğru bir tavır bu. Ancak bir insanı 'uyduruk' iddialarla vurmaya çalışmak da bence büyük bir ayıp... Hrant Dink 'uyduruk' bir iddiayla gazeteler ve köşeler tarafından 'hedef' haline getirilmişti. Sonrasını biliyoruz: Kendisini hiç tanımayan, ne yazdığını bilmeyen, kandırılmış birkaç gencin husumeti uyandırıldı o iddialarla ve öldürüldü. 

  YENİ KARANLIK ODA

  Ali Bayramoğlu hakkındaki iftiralara sert tepki #5Siteye bir tepki de Akşam yazarı Nagehan Alçı'dan geldi. Alçı "yeni karanlık oda" dediği siteye sert sözler söyledi.

  İşte Alçı'nın o sözleri

  AJAN YAFTASI YAPIŞTIRDILAR

  Bu kuruluşun toplantısına nasıl katılırmış? Gizli toplantıların içeriği neden açıklanmıyormuş? Vs vs... Bunlardan yola çıkarak Bayramoğlu'nun Kürtçülüğünden girip Ermeni olmasından çıktılar. Tabii ki 'ajan' yaftası da yapıştırarak.

  UTANMADAN SALDIRMAYA DEVAM EDİYORLAR

  Normalde böyle deli saçması şeylere gülüp geçilir ama burası Türkiye. Bagaj yüklü. Önümüzde böyle deli saçması yaklaşımların hayatlarına mal olduğu Hrant Dink gibi isimler var. Üstelik bu saldırıları yapanlar utanmadan hala devam ediyorlar.

  HERKESE ETİKET YAPIŞTIRMIŞLAR

  Bu gün baktım mesela, faşist kafalarını eleştiren bizleri, hepimizi de hedefe koyup, içlerindeki nefreti kusmayı sürdürüyorlar. Taraf gazetesi Bayramoğlu'na tepkileri toplayıp güzel bir haber yaptı, hatta benim de görüşüm vardı haberde. Bunun açık bir nefret suçu olduğunu, ırkçılık olduğunu söyledim ve nefret suçunun halen tanımlanmadığını hatırlattım. İşte o haberde görüş bildiren herkesi karalamak için yine kendi karanlık zihinlerine göre etiketler yapıştırmışlar.

  YENİ IRKÇILIK

  'Hepimiz Ermeniyiz'cilermişiz biz. Hrant'ın ölümüne karşı çıkıp,Ergenekon'la mücadele edenlerin bu sloganı kötü bir şeymiş gibi... Yine ırkçılık. Yanımızda bir Kaos GL'ciler eksikmiş. Faşistler ya tam olacak, eşcinsel nefretini de araya sokuşturmuşlar!

  BAKTIM BİR DE HESAP SORUYORLAR

  Bu kadarla da kalmamış bu 'karanlık' sitenin yazdıkları, baktım hala Ali Bayramoğlu'ndan hesap soruyorlar. Bir küfür gibi kullandıkları 'Ermeni' yakıştırmasına devam ederek! Odatv zihniyetinden farksız bu kafaya bütün dindarlar ve demokratlar tepki göstermeli...


  Görüş Bildir