Petrol
103.87
1.07%
Euro
17.6155
0.85%
Dolar
17.2466
1.61%
Altın
976.05
1.37%
Borsa
2386
0.00%
Bitcoin
346.554
3.27%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Ali Tezel'in sünnetçi kimliği

  Ali Tezel, geçmiş dönemde sünnetçilik yaptığını itiraf etti.
  • 13.03.2013 - 09:07
  Ali Tezel'in sünnetçi kimliği

  Ali Tezel in sünnetçi kimliği #1

  Habertürk ekranlarında Balçiçek İlter'in konuğu olan Ali Tezel'in geçmiş dönemde sünnetçilik yaptığını açıklaması herkesi şaşırttı. Sünnetçilik geçmişiyle Balçiçek İlter'i şaşkına çeviren Ali Tezel, hikayesini canlı yayında anlattı.

  "İLK ADIM SİĞİL DOKTORLUĞU"

  Sosyal Güvenlik Uzmanı olmadan önce sağlık memurluğu, sünnetçilik gibi birçok farklı iş yaptığını belirten Tezel, doktorluğa ilk adımı siğil doktoru olarak attığını ifade etti. Siğil tedavisiyle ilgili açıklamalarda da bulunan Tezel sözlerine şöyle devam etti: "18 yaşımda okulu bitirdim, Nevşehir'e tayin edildim. 1985'te sağlık memuru olarak işe başladım. İlk adım siğil doktorluğuydu. Her sabah sağlık ocağının kapısına gittiğimde elleri siğilli 7-8 tane çocuk olurdu. 'Beni tedavi et' derlerdi. Siğilin tamamı psikolojiktir. Ben bunu Konya Devlet Hastanesi Eski Başhekimi'nden öğrendim. Biz öğrenciyken bir çocuğun kolu kırılmıştı. Hasta içeride yatıyordu, ellerinde de onlarca siğil vardı. Başhekim çocuğa önce hangisi çıktı diye sordu, küçük cerrahi setini çıkarıp onu kesti. Çocuğa da 'Yarına hiçbir şeyin kalmayacak, merak etme' dedi. Ertesi gün beraber gidip baktık, 24 saat içinde çocuğun kolu hiçbir siğil yokmuş gibiydi. Siğil böyle, inanılırsa geçer."

  "SÜNNETÇİLİK DE YAPTIM"

  Uzun yıllar sünnetçilik de yapan Tezel, o dönemi de şöyle anlattı: "Nevşehir'de hafta sonları sünnetçilik yapıyordum. Sonra İzmir'e tayin oldum. İzmir'de Alsancak Devlet Hastanesi'nde geceleri acil serviste nöbet tutuyor, gündüzleri Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünde okuyordum. Hafta sonları da sünnetçilik yapıyordum. Sünnetçilik genelde steril ortamda yapılmıyor, onlarca kişi size karışıyor, çocuğu üzmemeniz lazım, bir yandan da şov yapmanız gerekiyor. Sünnet yapmak zor bir zanaat, stresli bir şey, ama aynı zamanda güzel."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir