Petrol
94.56
-3.66%
Euro
18.2748
-0.69%
Dolar
17.9554
0.13%
Altın
1.027
-1.15%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
436.930
-0.78%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Altan Tan: Cemaatler kitleleri hastalıklı hale getirdi

  Altan Tan, "Kitleleri öyle hastalıklı hale getirdi ki bu cemaatler, şimdi kendi bozduklarını düzeltemiyorlar" dedi
  • 12.10.2011 - 14:30
  Altan Tan: Cemaatler kitleleri hastalıklı hale getirdi

  Altan Tan: Cemaatler kitleleri hastalıklı hale getirdi #1

  ENSONHABER.com/ÖZEL Habertürk'te Fatih Altaylı'nın konuğu olan BDP'li Altan Tan, canlı yayında cemaaletleri ağır dille eleştirdi.

  CEMAATLER ÖRGÜTLÜ DİN

  BDP milletvekili Altan Tan, "AK Parti Türkiye'deki cemaatlerin yüzde 90-95'ine hitap ediyor. Bankaları, televizyonları, hastaneleri var. Şimdi Altan Tan'ın neyi var? Bu örgütlü din dediğimiz cemaatler, gruplar Kürt meselesinde İslami hassasiyetle söylemesi gerekenleri söylemedi. Müslümanlar bir ulus devleti savunamazlar. İslam öğretisine göre bizim öğrendiğimiz dine göre bir Kürt ulus devleti de gayrimeşrudur, Türk ulus devleti de gayrimeşrudur. Müslümanlar ulus, millet, halk, kavim bu kelimeler çok tartışmalı. Müslümanlar kavim kelimesini kullanırlar." dedi.

  KİTLELERİ ÖYLE BİR HASTALIKLI HALE GETİRDİLER Kİ...

  Altan Tan "Müslümanların her türlü politik hesabın dışında bunları savunması lazım. Türkiye deki en büyük güç Müslüman, Sünni, Türk, Hanefi kitle ve AK Parti'nin de ana gövdesidir. Bu bir tespittir ve yüzde 50 oy alıyor. Şişliden, Bakırköy’den, Kadıköy’den 1994’den buyana belediye alamıyor. İstanbul'da esas marulun göbeği olan yerde oy alamıyor. Özal kazandı bunlar kazanamıyorlar. Yozgat, Çorum, Maraş, Kayseri’den oy alıyorlar. Bu kitle ikna edilmeden Türkiye'nin değiştirilmesi gerekli. Şimdi bu kitleyi öyle hastalıklı hale getirdi ki bu cemaatler, şimdi kendi bozduklarını düzeltemiyorlar. Devleti kutsadılar, Bayrağı kutsadılar, ordu Peygamber ocağıdır dediler başka bir değişle Türkçülükle İslam-ı karıştırdılar birbirine ucube bir şey cıktı.” dedi.

  İşte Altan Tan'ın o sözleri..


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir