Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
479.850
2.67%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 18 C

  Amberin Zaman'dan HDP'ye tepki yazısı

  Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman, köşesinde HDP'nin seçime parti olarak girmesine tepki gösterdi.
  • 30.01.2015 - 12:37
  Amberin Zaman'dan HDP'ye tepki yazısı

  amberin zaman

  Hükümete muhalefet olsun diye Türkiye'nin dış basında küçük duruma düşmesi için hemen hemen hiçbir fırsatı kaçırmayan dış politika yazarı Amberin Zaman, bu defa HDP'nin seçime parti olarak girme kararına tepki gösterdi.

  HDP KAYBEDERSE AK PARTİ GÜÇLENİR

  Amberin Zaman, "HDP ne yaptığının, ne dediğinin farkında mı?" başlıklı yazısında, HDP'nin seçimleri kaybederek Meclis dışı kalabileceğini, bu yüzden AK Parti'nin güç kazanacağına dikkat çekti. Zaman, yazısında Öcalan'ın bundan rahatsız olabileceğini ifade etti.

  ABDULLAH ÖCALAN'IN RAHATSIZLIĞI

  Amberin Zaman, HDP'nin Meclis dışında kalabileceğinden Abdullah Öcalan'ın rahatsızlık duyacağınız yazısında şöyle belirtti;

  "HDP Meclis dışında kalınca bu kazanımlar ne olacak? Üzerine bina edebilecekler mi? Yoksa Türkiye genelinde demokratikleşme pahasına da olsa “kendi yollarına” mı devam edecekler? Geleceklerini Türkiye’den ayrı görüyorlar ve Ortadoğu’da yeni bir konum üzerinden formüle ediyorlarsa bu strateji riskli olsa da zaman içerisinde fayda sağlayabilir. Kürtlerin bu tercihlerini de destekleyebilirim. Ama önce şu “B” planını tüm ayrıntılarıyla bilmek, anlamak istiyorum. Bir de şunu: Az ihtimal olsa da ya Abdullah Öcalan son dakikada “seçimlere bağımsız olarak girin” derse ne olacak?"

  Amberin Zaman'ın çizdiği Öcalan resmi haberi

  Amberin Zaman dan HDP ye tepki yazısı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir