Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
408.385
0.78%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Anadolu Ajansı Sözcü'nün IŞİD iddiasını yalanladı

  Sözcü gazetesinde yer alan "IŞİD sorusunu bilemeyenler işe alınmadı" iddiasına Anadolu Ajansı'ndan cevap geldi.
  • 12.09.2015 - 08:58
  Anadolu Ajansı Sözcü'nün IŞİD iddiasını yalanladı

  Anadolu Ajansı Sözcü nün IŞİD iddiasını yalanladı #1

  Anadolu Ajansı, iddiaları yalanladığı metninde şu ifadelere yer verdi;

  "Sözcü gazetesinin web sitesinde yayınlanan ve bazı haber sitelerinde de kullanılan “Anadolu Ajansı’nda IŞİD sorusu” başlıklı haberde geçen iddialar tamamen gerçek dışıdır. Haberin içeriğindeki “IŞİD’i eleştiren adaylar sınavı kazanma şansını kaybettikleri gibi üzerine de azar işittiler” ifadesi, AA’nın kamuoyundaki imajını zedeleme amacı taşıyan kötü niyetli ve kasıtlı bir çarpıtmadan ibarettir.

  OLUMLU ÇALIŞMALARIN ÇARPITILMASI KABUL EDİLEMEZ

  Kin ve nefret dili tüm kamuoyunca bilinen ve kurulduğu günden bu yana gazetecilik saikiyle hareket etmek yerine, ideolojik saplantı içinde sürekli sağa sola çamur atan bu zihniyetin özgür basın söylemini kullanması da ayrıca çok ironiktir. 86 ülkede temsilcisi bulunan ve 9 dilde yayın yapan Anadolu Ajansı, Türkiye'nin en büyük haber ajansı olmasının yanı sıra dünyadaki sayılı haber ajanslarından biridir. AA’nın yaptığı olumlu çalışmaların kamuoyuna çarpıtılarak yansıtılması hiçbir şekilde kabul edilemez.

  ANADOLU AJANSI, TERÖRÜN VE VE TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNİN KARŞISINDADIR

  Sürekli gelişen ve dünya ajanslarıyla yarışan AA'nın, Sözcü gazetesi gibi işi sadece yalan haber ve iftira üretmek olan sözde gazetelerden habercilik adına öğreneceği hiçbir şey bulunmamaktadır. Ayrıca AA, nerede olursa olsun, kim tarafından ve hangi saikle yapılırsa yapılsın, istisnasız terörün ve tüm terör örgütlerinin karşısındadır. “Fetullahçı Terör Örgütü” ve PKK terör örgütünün sözcülüğünü üstlenen Sözcü gazetesinin aksine Anadolu Ajansı, köklü tarihinden ve güçlü geleneklerinden edindiği tecrübeyle, tüm terör örgütlerine karşı ilkesel ve dik bir duruş sergilemektedir.

  TÜRKİYE DÜŞMANLARINA KARŞI MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRECEK

  Unutulmamalıdır ki, 95 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan, işgal kuvvetleri ve mütareke basınına karşı destansı bir mücadele veren ajansımız, dün olduğu gibi bugün ve yarın da Türkiye düşmanlarına karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. AA'nın, Sözcü gazetesinin yalan ve iftiralarla dolu bu yayını hakkında, hukuki haklarını etkin bir şekilde kullanacağını da kamuoyuna önemle duyuruyoruz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir