Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
353.840
-0.03%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Arcayürek'ten Emine Erdoğan'a ve Hayrunnisa Gül'e hakaret

  Arcayürek'ten Emine Erdoğan'a ve Hayrunnisa Gül'e hakaret

  Cumhuriyet gazetesi yazarı Cüneyt Arcayürek, Hayrunnisa Gül ve Emine Erdoğan'a ağır hakaretlerde bulundu.
  • 02.09.2013 - 17:06

  Arcayürek ten Emine Erdoğan a ve Hayrunnisa Gül e hakaret #1

  Cumhuriyet gazetesi yazarı Cüneyt Arcayürek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül ve Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a ağır hakaretlerde bulundu.

  EMİNE ERDOĞAN'A AĞIR HAKARET

  Dünkü yazısında Çankaya Köşk'ünde verilen ilk sivil Cumhuriyet resepsiyonuna değinerek Hayrunnisa Gül'ün taktığı başörtüsüne "at gözlüğü" diyen Arcayürek, Emine Erdoğan için ise  "şişmanlıktan adeta yuvarlanarak yürüyen Emine Hanım" ifadelerini kullandı.

  'AT GÖZLÜĞÜNE BENZER TÜRBAN'

  Arcayürek'in yazısındaki ilgili bölüm şöyle: "30 Ağustos resepsiyonu. At gözlüğüne benzer türban. İki kaş, iki göz, bir burun ve ağzı açık. Bir de eli. İlla ki baştan aşağı örtülü başkumandan (Cumhurbaşkanı) eşi Hayrunnisa Hanım'ın elini sıkarken, önünde baştan aşağı kapalı siyahlar giymiş, şişmanlıktan adeta yuvarlanarak yürüyen eşi Emine Hanım; John Kerry ile bir zamanlar dostu olan Obama'nın açıklamalarına aklı takılı..."

  SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

  Cumhuriyet yazarı Cüneyt Arcayürek'in hakaretleri sosyal medyada büyük tepki çekti. Çok sayıda twitter kullanıcısı Arcayürek'in, Hayrunnisa Gül ve Emine Erdoğan'dan özür dilemesi çağrısı yaparken, bazı kullanıcılar ise ifadelerin tüm örtülülere yapılmış hakaret olduğunu kaydetti.

  BAŞBAKAN'A DA HAKARET ETMİŞTİ

  Arcayürek kısa süre önce de çözüm sürecini eleştirdiği yazısında Başbakan Erdoğan'a "Artistlik yapma lan!" ifadelerini kullanmıştı.


  Görüş Bildir