Petrol
96.55
0.02%
Euro
18.2363
-0.14%
Dolar
18.0689
-0.06%
Altın
1.022
0.06%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
427.154
0.74%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  ATV'nin Sevdam Alabora dizisinden muhteşem başlangıç

  ATV'nin yeni dizisi "Sevdam Alabora" ilk bölümüyle harika bir başlangıç yaparak izleyicilerden tam not aldı.
  • 11.02.2015 - 12:35
  ATV'nin Sevdam Alabora dizisinden muhteşem başlangıç

  sevdam

  ATV ekranlarında çok konuşulacak bir dizi başladı. Başrollerini Kadir Doğulu, Elçin Sangu, Mustafa Avkıran gibi başarılı oyuncuların paylaştığı "Sevdam Alabora" dün akşam 1. bölümü ile herkesi ekrana kilitledi.

  ALİ HİKMET'İN KIZI DÜĞÜN GECESİ KAÇTI

  Bundan 22 yıl önce, Ege'nin kudretli beylerinden Ali Hikmet Başat'ın kızı Hülya, zorla evlendirilmek istendiği Hakan Korkut'u düğün gecesi bırakıp, seyis Erdem ile kaçtı.

  Sevdam Alabora 1. Bölüm Özeti

  ALİ HİKMET'İN OĞLU HAYATINI KAYBETTİ

  Aşıklar bir yıl gizlendi ancak Hülya anne olduktan hemen sonra Ali Hikmet Bey ve adamları tarafından yakalandı. Erdem'in vurulmasından sonra bindikleri kayık alabora oldu. Olaylı günde tek vurulan Erdem değildi, ailenin gözbebeği, Ali Hikmet Bey'in biricik oğlu Ahmet de bir kaza kurşunu ile hayatını kaybetti.

  ATV nin Sevdam Alabora dizisinden muhteşem başlangıç #2

  HÜLYA'NIN BEBEĞİ KURTULDU

  Hülya'nın sulara gömülen bebeği ise Ali Hikmet Bey'in emektarı Zülfikar tarafından kurtarılarak gizlice eve götürüldü. Zülfikar'ın yeni doğum yapan karısı bebek ile ilgilenmiş ancak fırtınalı gecede çıkan yangında hem Gülsüm hem de Gülsüm'ün bebeği öldü. Zülfikar ise Hülya'nın bebeğiyle baş başa kaldı, tüm köy halkına onun yangından kurtulan kendi bebeği 'Zeynep' olduğunu söyledi.

  ALİ HİKMET İNTİKAM ALDI

  Babası tarafından çiftliğe kapatılan Hülya, bir Arap ile gizlice evlendirildi ve bir daha da kimse ondan haber alamadı. Ali Hikmet ise oğlu Ahmet'i yanlışlıkla öldüren kız kardeşinin kocası İsmail'i öldürterek intikamını aldı ardından da gizli ilişki yaşadığı Sevinç'in yanına İzmir'e gitti.

  ATV nin Sevdam Alabora dizisinden muhteşem başlangıç #3

  ALİ HİKMET, GÖKHAN'I NÜFUSUNA GEÇİRDİ

  Aradan geçen zamanda Ali Hikmet Bey, Sevinç ile evlenip onun oğlu Gökhan'ı kendi nüfusuna geçirdi. Herkes Gökhan'ı, Ali Hikmet'in oğlu olarak tanıdı.
  Zeynep, Gökhan ve kuzeni Selçuk birlikte büyüdü..

  ZEYNEP KÖYÜNE GERİ DÖNDÜ

  Ancak Ali Hikmet, Zeynep'i hiç sevmedi ve yaşanan bir at kazasından Zeynep'i sorumlu tutarak çiftlikten kovdu. İstanbul'da yatılı okuyan Zeynep veteriner oldu ve diplomasını aldığı gün babasının kayıp olduğunu öğrenerek köye geri döndü. Yurtdışında okuyan Gökhan da aynı tarihlerde çiftliğe döndü. İki çocukluk arkadaşı yıllar sonra yeniden buluştu. Ancak yine yörenin güçlü kadınlarından Rezzan Hanım'ın kızı Banu da çiftlikteydi. Üstelik Gökhan ile evlenmeyi kafasına koymuştu.

  ATV nin Sevdam Alabora dizisinden muhteşem başlangıç #4

  ZEYNEP'LE ALİ HİKMET KARŞI KARŞIYA

  Zeynep'in kendisini köyden gönderen, babasından ayıran Ali Hikmet Bey'e öfkesi ise hiç geçmedi, aksine katlanarak arttı. İntikam alacağını söyleyen Zeynep, babasının bulunmasının ardından Ali Hikmet'in karşısına çıktı.ATV nin Sevdam Alabora dizisinden muhteşem başlangıç #5

  ATV nin Sevdam Alabora dizisinden muhteşem başlangıç #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir