Dolar
7.2584
0.7467%
Euro
8.5205
0.4456%
Altın
1921.42
0.4911%
Borsa
1110.05
3.2105%
G. Altın
449.106
1.4266%
Bitcoin
82481.95
1.2601%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  Aydın Doğan mektupla Özkök'e ayar verdi

  Aydın Doğan mektupla Özkök'e ayar verdi

  Aydın Doğan'dan Ertuğrul Özkök'e gönderme..
  • 05.01.2013 - 11:44
  Aydın Doğan mektupla Özkök'e ayar verdi

  Aydın Doğan mektupla Özkök e ayar verdi #1

  Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök dün kaleme aldığı köşe yazısında BDP'li vekillerin Öcalan ile yapmış olduğu görüşmeyi kaleme almış ve 'Ya Türklerin haysiyeti ne olacak'  başlığı altında bir analiz yazısına imza atmıştı.

  ÖZKÖK: KÜRT SORUNU YOK TÜRK SORUNU VAR

  Yazısında bu ülkede Kürt sorunu değil Türk sorunu olduğunu belirten Özkök şu ifadelere yer vermişti, "Eğer devlet, Kürt sorununu çözmek için, İmralı'da Öcalan ile görüşüyorsa... Aynı devlet, Türklerle de şimdiden konuşmaya başlamalıdır."

  AYDIN DOĞAN: SÜRECİ BALTALAMAYIN

  Özkök'ün dün kaleme aldığı bu köşe yazısı sonrası Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan da bugün Radikal gazetesinden Eyüp Can'a mektup göndererek, basının bu kritik süreçte barış umutlarını baltalamaması gerektiğini vurguladı. Doğan mektubunda dikkat çeken şu detaya yer verdi; "Bu süreç boyunca, barış dilini korumaya, süreci, olumsuz etkileyebilecek çatışmacı yaklaşımlardan kaçınmaya özen göstermeliyiz. Söylemimizi, sözcüklerimizi seçerken, yaratacağı algıyı göz önüne alarak hareket etmeliyiz."

  Aydın Doğan'ın kaleme almış olduğu bu mektup medya kulsilerinde Özkök'ün dünkü yazısına tepki olarak yazıldığı yönünde yorumlandı.

  İşte Eyüp Can'ı köşesinden yayınladığı o mektup;

  Değerli Arkadaşlarım,

  Ülkemizde, son günlerde, terör sorununun çözümü ve Kürt sorunu ile ilgili önemli bazı gelişmeler yaşanıyor. Sürecin seyrini objektif biçimde izlemek ve özgürce yorumlamak temel işlevimiz olmakla birlikte, ülkemizin menfaatleri açısından yüksek derecede sorumlu bir yayıncılık çizgisi izlemek de görevimizdir.

  Bu bakımdan, bu süreç boyunca, barış dilini korumaya, süreci, olumsuz etkileyebilecek çatışmacı yaklaşımlardan kaçınmaya özen göstermeliyiz. Söylemimizi, sözcüklerimizi seçerken, yaratacağı algıyı göz önüne alarak hareket etmeliyiz.

  Hepinizin, gazetecilik ilkeleriyle birlikte, yüksek sorumluluk içinde hareket edeceğinize güvenim tamdır.

  Sevgilerimle Aydın Doğan

  Aydın Doğan mektupla Özkök e ayar verdi #2

  Görüş Bildir