Petrol
97.32
-0.08%
Euro
18.4371
0.12%
Dolar
17.913
0.25%
Altın
1.028
-0.09%
Borsa
283
-1.57%
Bitcoin
440.529
6.31%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C
  Barlas yazdı: Cemaat'ten muhalefet üretilebilir mi

  Barlas yazdı: Cemaat'ten muhalefet üretilebilir mi

  Sabah yazarı Mehmet Barlas, Rusya'nın Komsomolskaya Pravda Gazetesi'ne verdiği demecin ayrıntısını köşesinde paylaştı.
  • 13.07.2013 - 11:29

  Barlas yazdı: Cemaat ten muhalefet üretilebilir mi #1

  Barlas, Rus gazetecinin "Gülen'de Müslüman Soros diyebilir miyiz" şeklindeki sorusuna ise "40 yıl düşünsem aklıma gelmeyecek benzetme" ifadesini kullandı.

  CHP'NİN ADI BİLE GEÇMEDİ

  Mehmet Barlas köşesine taşıdığı görüşmenin ayrıntılarında, Rus meslektaşın CHP'nin tutumu ve gücü hakkında hiçbir soru sormadığını, bunun yerine soruların Gülen Cemaati endeksli olduğunu belirtti.

  UNUTULAN NOKTA: SİYASİ RİSK

  Barlas görüşme hakkında verdiği bilgilerin dışında yazının sonuna kendi yorumunu da ekledi. Mehmet Barlas'a göre "Cemaatin AK Parti'ye muhalefet olup olmayacağı" noktasında unutulan en büyük nokta "Siyasi risk" kavramı. Barlas bu durumu şöyle açıklıyor;

  "AK Parti ve Başbakan Erdoğan, başarısız olduklarında taşıdıkları siyasi riskin içerikleri ile de karşı karşıya kalırlar. Ama geçmişte de gördük ki Jakoben laikçi resmi ideoloji demokratik siyaseti rafa kaldırdığı zaman, Cemaat denilen oluşumlar "cezai riskler"le baş başa kalırlar.

  GÜLEN'İN ZEKASINI HAFİFE ALANLAR

  Gülen Cemaati'nden AK Parti'ye muhalif bir siyasi hareket çıkarmaya dönük arayışlar, Rus medyasında da bizim medyada da nakıs teşebbüsler olmaktan öteye gidemez. Bunlar olsa olsa Gülen'in aklını, zekasını, bilincini hafife alanların ve yaşadığı deneyimlerden çıkardığı derslerin farkında olmayanların yazdığı senaryolardır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir