Dolar
6.8599
-0.0131%
Euro
7.7861
0.1401%
Altın
1808.75
-0.0259%
Borsa
118712.51
-0.5248%
G. Altın
399.237
0.0814%
Bitcoin
64724.16
0.5027%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  BBC İngiliz hükümetini protestoyu görmedi İZLE

  BBC İngiliz hükümetini protestoyu görmedi İZLE

  Gezi kalkışmasında canlı yayınlar yapıp Türkiye'yi karıştırmaya yönelik yayınlar yapan BBC'nin, binası önünde toplanan protestoculardan habersiz gibi davranması tepki çekti.
  • 23.06.2014 - 13:39
  BBC İngiliz hükümetini protestoyu görmedi İZLE

  BBC İngiltere'nin başkenti Londra'da on binlerce kişi hükümetin 'kemer sıkma' politikasını protesto etmek için kentin merkezindeki BBC binasının önünden yürümeye başladı.  

  BBC İngiliz hükümetini protestoyu görmedi İZLE #1

  BBC İngiliz hükümetini protestoyu görmedi İZLE

  BBC GÖRMEZDEN GELDİ

  Londra'da on binlerce kişi hükümetin kemer sıkma politikasını protesto etmek için BBC binası önünden yürümeye başladı. Kendi binası önünde başlayan yürüyüşü görmezden gelen BBC'ye başta Guardian gazetesi olmak üzere, İngiliz gazetelerinden de tepki yağarken vatandaşlar da durumu protesto etti.

  İNGİLİZ SELİN ORALI BİLE OLMADI

  Türkiye'de en küçük bir protesto eylemini bile büyük bir kitle hareketi gibi göstererek sayfalarını bu haberle donatan Selin Girit yönetimindeki BBC Türkçe ise her zaman olduğu gibi İngiltere'nin göbeğindeki eylemleri görmezden geldi.

  BBC İngiliz hükümetini protestoyu görmedi İZLE #2

  LONDRA'DA HÜKÜMET PROTESTOSU

  Geçtiğimiz Cumartesi günü Londra'nın merkezinde düzenlenen yürüyüşe İngiliz sanat camiasından ünlü isimler de katıldı. Yürüyüşün ardından konuşan ünlü komedyen Russell Brand, İngiliz Parlamento binasını göstererek 'Bu bina bizi değil, sadece zengin iş adamlarını temsil ediyor, gücümüzü geri alma vakti geldi. Neşeli, zahmetsiz ve huzurlu bir devrim yapacağız' dedi. Birçok çevreden kurum ve kuruluşların katıldığı eylemlerde aktivistler 'bunun sadece bir başlangıç olduğunu ve bununla yetinmeyeceklerini' söylediler. İngiltere'deki koalisyon hükümeti, vergileri artırması ve kemer sıkma politikası uygulaması sebebiyle sık sık protesto ediliyor. Sendikalar ise iş kaybına sebep olacağı için önlemlere karşı çıkıyor.

  BBC Türkiye'deki Twitter yasağı için canlı yayın yaptı

  BBC İngiliz hükümetini protestoyu görmedi İZLE #3

  Görüş Bildir