Euro
10.1507
0.33%
Dolar
8.6528
0.3%
Altın
493.93
0.34%
Borsa
1.39
0.32%
Bitcoin
365.933
-2.33%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C
  Birand'ın 28 Şubat operasyonu yorumu

  Birand'ın 28 Şubat operasyonu yorumu

  Usta gazeteci Mehmet Ali Birand, bugünkü 28 Şubat operasyonunu ENSONHABER.com'a değerlendirdi
  • 12.04.2012 - 10:56

  Birand ın 28 Şubat operasyonu yorumu #1

  ENSONHABER.com/ÖZEL HABER Usta gazeteci Mehmet Ali Birand, Türkiye'nin yakın tarihinin en önemli olaylarından 28 Şubat süreciyle ilgili son operasyonları ENSONHABER.coma değerlendirdi. 28 Şubat sonrasında oluşturulan sahte belgelere göre, Şemdin Sakık ifadesinde bazı gazetecilerin ve sivil toplum kuruluşlarının "para karşılığı PKK’ya destek verdiklerini" iddia etmişti.

  28 ŞUBAT SÜRECİNDE ANDIÇ LİSTESİNDEYDİ

  PKK'ya destek verdiği iddia edilen gazeteciler arasında, Kürt sorununda devletin resmi politikasına uyum göstermeyen Mehmet Ali Birand, Cengiz Çandar, Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Mehmet Barlas gibi gazeteciler bulunuyordu. Yaşanan süreçte Sabah gazetesindeki işine son verilen Mehmet Ali Birand, kişisel olarak 28 Şubat davasının bayraktarlığını yapmadığını kaydederek birilerinin muhakkak hesap vermesi gerektiğine inandığını söyledi.

  Son olarak yayınladığı 28 Şubat Belgeseli ile dikkatleri üzerine çeken Birand, son 28 Şubat operasyonunu ENSONHABER.com'a değerlendirdi.

  İşte Birand'ın o açıklamaları

  OPERASYONU BEKLİYORDUM

  "Bu operasyonu bekliyordum. Geç kalmış bir operasyon. Daha önceden başlaması gerekirdi. En somut delilleri olan bir operasyon. Ne kadar geç olursa olsun zararı yok. Sonunda başlamış olması çok doğru bir adım.

  SEMBOL DAVADIR

  28 Şubat davasının, 12 Eylül davasında olduğu gibi muazzam katılımlı bir dava olmasından yana değilim. Sembol davalardır bunlar. Eski Dev Yol, Barış Davası, MHP Davaları gibi büyümemeli. Direkt sorumlu olanlar cezasını görmeli ve bitirilmeli.

  RÖVANŞİST ALGI VAR MI

  Rövanşist algının önüne geçemezsiniz ki.. Bir bölümümüz hesap verme diyecektir bir bölümümüz de rövanşizm diyecektir. Çevik Bir’in gözaltına alınma anı tarihi bir andır tarihi bir karedir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir