Petrol
109.21
0.00%
Euro
17.4912
-0.21%
Dolar
16.6908
-0.05%
Altın
969.84
-0.01%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
318.686
-6.31%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Birgün'den Sözcü'ye: Ulusalcılar aslına döndü

  Birgün'den Sözcü'ye: Ulusalcılar aslına döndü

  Birgün Gazetesi, 1. sayfasından Sözcü Gazetesi'ne çaktı.
  • 24.07.2013 - 10:35

  Birgün den Sözcü ye: Ulusalcılar aslına döndü #1

  Taksim'de başlayıp Türkiye'nin çeşitli bölgelerine sıçrayan Gezi Parkı eylemleri sırasında ortak tutum takınan Birgün ve Sözcü gazeteleri ayrı gayrı düştü.

  İTTİFAK SONA ERDİ

  Gezi Parkı'nda polis şiddeti ve hükümeti protesto etmek için günlerce Ulusalcılar ile birarada olan Sosyalistler'in gazetesi Birgün, Sözcü'ye birinci sayfadan çaktı. Gazete, birinci sayfasına Sözcü'nün manşetini taşıyarak "Ulusalcılar aslına döndü" diye başlık attı.

  SÖZCÜ'NÜN HÜKÜMETE ÇAKAN MANŞETİ

  Gezi eylemleri sırasında kol kola olan bu kesimlerden Ulusalcı olanlar, asılan Öcalan posterlerine ses çıkarmamış ancak 1 ay kadar sonra Suriye sınırına asılan PYD bayrakları yüzünden hükümeti ve orduyu suçlamıştı. Sözcü Gazetesi de Ulusalcıların bu düşüncesini manşete taşıyarak "Koskoca devleti ne hale düşürdüler" manşetleri atmıştı.

  ULUSALCILAR ASLINA DÖNDÜ

  Şimdi ise Gezi'de Sözcü ile kol kola olan Birgün gazetesi, Sözcü'nün Suriye'deki PYD bayrağı için hükümete tepki veren manşetine atıfta bulunarak "Ulusalcılar aslına döndü" dedi.

  Söz konusu haberin manşetinde ise şu ifadeler kullanıldı;

  "Meydanlarda Faşizme karşı omuz omuza sloganını atan, barikatta birlikte saf tutan, polis şiddetine göğsünü yan yana siper eden Türk ve Kürt halkları, Sözcü ve Aydınlık tarafından "terör" kavramıyla ayrıştırılmaya çalışılıyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir