Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.728
0.15%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  Birgün'ün 12 Eylül fantezisinde Erdoğan hapiste

  Birgün'ün 12 Eylül fantezisinde Erdoğan hapiste

  Birgün, 12 Eylül'e özel hazırladığı sayfasında darbeyi olmamış saydı fakat Erdoğan'ı hapse tıktı.
  • 12.09.2013 - 14:36

  Birgün ün 12 Eylül fantezisinde Erdoğan hapiste #1

  Ece Temelkuran yönetimindeki Bir Gün Gazetesi ilginç haberlere imza atmaya devam ediyor.

  12 EYLÜL DEŞİFRE EDİLMİŞ KENAN EVREN HAPİSTE

  Gazete, 33. Yıl dönümü olan 12 Eylül'ü, hiç olmamış kabul edilerek farklı bir sayfa hazırladı. Buna göre 12 Eylül darbesi önceden deşifre edilmiş, darbeciler yargı önüne çıkarılmış ve hapse atılmış. Kenan Evren'in torunu dedesinden nefret ediyor. Ayrıca 17 yaşındaki Erdal Eren'in de asılmadığı varsayılarak kendisinin bir röportajına yer veriliyor.

  Birgün ün 12 Eylül fantezisinde Erdoğan hapiste #2HAPSE GİREN TEK KİŞİ ERDOĞAN

  Bir Gün Gazetesi'nin "12 Eylül olmasaydı" konulu sayfasında en dikkat çeken kısımsa Recep Tayyip Erdoğan'ın hapisten çıkmış olması. Bir Gün'ün "12 Eylülsüz" sayfasında Erdoğan şiir okuduğu için açılan davalardan beraat ediyor fakat yolsuzluktan 14 yıl hapse mahkum oluyor, cezası bitince de tahliye oluyor. (Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)

  ŞİİRDEN BERAAT YOLSUZLUKTAN CEZA

  İlginç olan şu ki, 12 Eylül'ün hiç yaşanmadığı hatta darbecilerin deşifre edilip hapse tıkıldığı Bir Gün'de Erdoğan hapse giriyor. Halbuki Tayyip Erdoğan, Bir Gün'de yazılanın aksine yolsuzluktan hiçbir suçu bulunmazken şiir okuduğu için suçlu bulunmuş ve hapse girmişti.

  Ece Temelkuran, 12 Eylül'de olan biten her şeyi "ya olmasaydı" şeklinde haberleştirirken Erdoğan'ı içeri tıkmayı uygun görmüş.

  İşte Bir Gün'ün 12 Eylül fantezili Erdoğan haberi;

  "Başı davalardan kurtulmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün hapisten çıkıyor. Erdoğan şiir okuduğu gerekçesiyle açılan bir davadan beraat etse de 3 farklı yolsuzluk davasından 14 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı"

  EN YAKIN ARKADAŞINDAN TEMELKURAN'A TEPKİ

  BirGün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ece Temelkuran'a en sert tepki yine en yakınındaki arkadaşından geldi. Gazeteci Tuğçe Tatari, 'Tayyip Erdoğan'ın hapiste olması filan.. Olacak işler değil bunlar arkadaşlar. Sadece düşünüyor olmak bile ayıp!Yeni nesil gazeteciler de rövanşist ve intikamcı olursa vay halimize! Çark hep birilerinin gırtlağını kesmeye devam edecek demek..' sözleriyle tepkisini gösterdi.

  Birgün ün 12 Eylül fantezisinde Erdoğan hapiste #3

  (Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)

  Birgün ün 12 Eylül fantezisinde Erdoğan hapiste #4


  Görüş Bildir