Petrol
109.2
-0.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
471.372
-3.24%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Can Ataklı: Ben Gülen'in yerinde olsam.. - Video

  Can Ataklı, Başbakan'ın Gülen'e yaptığı davetle ilgili ilginç ifadelere kullandı.
  • 16.06.2012 - 09:29
  Can Ataklı: Ben Gülen'in yerinde olsam.. - Video

  Can Ataklı: Ben Gülen in yerinde olsam.. - Video #1

  Vatan yazarı Can Ataklı, Kanaltürk ekranlarında konuyu yorumlarken çarpıcı bazı iddialarda bulundu.

  "BEN GÜLEN'İN YERİNDE OLSAM.."

  Faruk Mercan'ın modere ettiği 2X2'de konuşan Ataklı, Başbakan'ın davetini Cemaat'e karşı yapılmış bir sıkıştırma hamlesi olarak değerlendirdi. Gülen'in zaten dönüş hazırlıkları yaptığını, Maltepe'de kendisine bir çiftlik tahsis edildiği yönünde haberlerin bile dolaşıma girdiğini hatırlatan Ataklı Başbakan'ın çağrısına farklı bir okuma getirdi. "Bu çağrı zaten gelmek için hazırlık yapan Gülen'in gelmesini engellemek için yapılmıştır" iddiasında bulunan Ataklı "ben Gülen'in yerinde olsaydım bu çağrıdan sonra gelmeyi düşünüyorsam bile vazgeçerim" dedi.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ!..

  "BU HASRET GEÇEN YIL YOK MUYDU"

  Gülen'in Türkiye'ye dönüşü için herhangi bir sakınca olmadığını ifade eden Ataklı şu ifadelere yer verdi: "Şöyle düşünün... Ben Amerika'da duruyorum. Öyle ya da böyle kamuoyunda cemaat ile AKP arasında bir kapışma olduğu yazılıp söyleniyor. Tam böyle bir aşamada Başbakan çıkıyor ve Gülen'i davet ediyor. Birincisi Türkiye'ye gelmesinde hiç bir sakınca olmayan birini Başbakan neden davet eder. İkincisi tam bu aşamada davet etmesi "bak geleceğini duydum bence gelme" demek anlamına gelir. Çünkü eğer bir çekişme varsa ve Tayyip Erdoğan bu konuda operasyona niyetlenmişken Gülen'in dönüşü bir kırılma noktası olabilirdi. Güç çekişmesi yaşanırken Gülen'in dönüşüyle oluşacak sempati Erdoğan'ın elini kolunu bağlayabilir. 'Çık gel hasretimiz var' diyor ama bu hasret geçen yıl yok muydu?"

  Programın diğer yorumcularından Mümtazer Türköne ve Ali Bulaç ise aynı argümanlarla tersinin de söylenebileceğini savunurken Başbakan'ın çağrısının iyi niyetlerle yapıldığını vurguladı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir