Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
443.891
0.88%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C
  Canlı yayında Atatürk kavgası - İzle

  Canlı yayında Atatürk kavgası - İzle

  Canlı yayında Ümit Zileli ile tartışan Prof.Dr. Mümtazer Türköne telefonu Ümit Zileli'nin suratına kapattı
  • 24.12.2011 - 09:38

  Canlı yayında Atatürk kavgası - İzle #1

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından "Atatürk Kurumu" üyeliğine atanan Prof. Dr. Mümtazer Türköne, "Atatürkçülük'ün bağnazlık olduğu" yönündeki sözlerini Beyaz Tv ekranlarında tekrarladı.

  "BU ÇOK TERBİYESİZCE"

  Türköne canlı yayında CHP'nin Atatürk'ü siyasi çıkarlarına alet ettiğini söyleyince, Ümit Zileli ile canlı yayına tartıştı. Türköne'ye tepki gösteren Zileli "Bu çok terbiyesizce" deyince stüdyo birdenbire gerildi. Tartışmanız devam etmesi üzerine Mümtazer Türköne telefonla bağlandığı canlı yayından ayrıldı.

  ATATÜRK SAHTELİKTEN KURTULMALI

  Beyaz Tv'de ekrana gelen Dinamit'e telefonla bağlanan Türköne, Atatürk'le ilgili çok tartışılan düşüncelerini canlı yayında tekrarlandı. Atatürk ve Atatürkçülüğün karıştırıldığını söyleyen Türköne "Şu anda sizin de yaptığınız gibi Atatürkle Atatürkçülük karıştırılıyor. Türkiye artık bu cambazlıklardan ve sahtelikten kurtulmalıdır. Yüzlerce çeşit Atatürkçülük var. Hangi birisi gerçek, hangi birisi sahte belli değil. Atatürk bu toplumun ortak değeri. Atatürk'le uzaktan yakından ilgisi olmayanları Atatürk'le eş tutmamak lazım. Atatürk'ü de bu maskaralardan kurtarmak gerekli. Burada yapacağım görevi de bu bilinçle yapacağım." dedi.

  ATATÜRK'Ü KENDİ MALI ZANNEDİYORLAR

  CHP'yi Atatürk'ü siyasi çıkarlarına alet etmekle suçlayan Türköne "Atatürk'ün saygınlığını ve itibarını korumak hepimizin görevi. Bunu yapmanın en etkili yolu da Atatürk üzerinde siyaset yapan, kutuplaşmalara neden olan, Atatürk'ü kendi malı zannedenlerin elinden Atatürk'ü kurtarmaktır." diye konuştu.

  İşte ikili arasında geçen o diyalog;

  Ümit Zileli: Ayıp yapan sizsiniz. Siz koca bir partiyi çekip bir anda yerin dibine batırıyorsunuz. O ayıp değil, ben buna terbiye sınırlarını aşmak diyorum bu ayıp.

  Mümtazer Türköne: Benim terbiyemle ilgili sınır tayin edemezsiniz.

  Ümit Zileli: Ben sınır tayin etmiyorum. Ben olanı açığa koyuyorum.

  Mümtazer Türköne: Benim terbiye sınırımı tayin etmek sizin haddiniz değil. Siz bu işi siyasi partiler polemiğini getirip bana bir terbiye meselesi olarak sunarsanız herhangi bir konuşma olmaz bu. Atatürkçülük dediğiniz şeyin bağnazlığı, yobazlığını da tam sizin yaptığınız şekilde yapıyorlar. Bu tarz bir konuşmaya kusura bakmayın giremeyeceğim. Rasim beyi kıramadığım için bağlandım. Bu tarzda konuşamam. İyi akşamlar.

  İŞTE CANLI YAYINDA YAŞANAN O TARTIŞMA


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir