Petrol
94.99
0.60%
Euro
18.128
-0.33%
Dolar
18.5888
0.03%
Altın
1.013
-0.95%
Borsa
3569
0.42%
Bitcoin
367.342
-2.61%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C
  Çölaşan: O komutana Genelkurmay emir verdi

  Çölaşan: O komutana Genelkurmay emir verdi

  Emin Çölaşan, başörtülü öğrenciye ödül veren komutana Genelkurmay tarafından emir verildiğini ileri sürdü.
  • 12.06.2012 - 15:49

  Çölaşan: O komutana Genelkurmay emir verdi #1

  Adıyaman Üniversitesi 2011-2012 akademik yılı mezuniyet töreninde üniversitenin çeşitli bölümlerinden mezun olan 4 bin 875 öğrenci diploma alarak, iş yaşamlarına adım atmışlardı. Töreni unutulmaz kılan gelişme ise, Adıyaman Garnizon Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın'ın, bölümlerini derece ile bitiren başörtülü öğrencilere diplomalarını vermesiydi.

  Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, 3 gün önce yaşanan ve taraflı tarafsız herkes tarafından takdir edilen bu olayı farklı bir açıdan kaleme aldı. Çölaşan komutanın Genelkurmay'ın talimatıyla böyle bir şey yaptığını belirterek: "Bence albayıma bu konuda Genelkurmay'dan emir geldi. Emir demiri keser ilkesi doğrultusunda albayım da bu sıkmabaşlı kızlara diploma vermek zorunda kaldı." dedi.

  İşte Çölaşan'ın o yazısından bir kesit;

  Bir TSK mensubu, ilk kez sıkmabaşı yanına alıp bir törende samimi pozlar veriyor. Gerçi yazımın başlığını 'iyi etmişsin sayın albayım' koydum ama gerçeğin biraz derinine inince karşımıza çok farklı bir tablo çıkıyor.

  "O HALDE NASIL OLDU BU İŞ?"

  Adıyaman garnizon komutanı böyle bir olayı kendi özgür iradesiyle gerçekleştiremez. O halde nasıl oldu bu iş?

  Türkiye bu iktidar döneminde kabuk değiştiriyor. İslam devletine doğru adım adım gidiyor ya, bu gidiş elbette Genelkurmay Başkanlığı makamına da yansıyor. Bence albayıma bu konuda Genelkurmay'dan emir geldi. Emir demiri keser ilkesi doğrultusunda albayım da bu sıkmabaşlı kızlara diploma vermek zorunda kaldı. Normal koşullarda hiçbir subay Genelkurmay kendisine emir vermedikçe bunu yapamaz.

  Çölaşan: O komutana Genelkurmay emir verdi #2


  Görüş Bildir