Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
326.036
-0.53%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Çölaşan'dan Özkök'ün sözlerine yalanlama

  Ertuğrul Özkök'ün ortaya attığı iddiaya, Emin Çölaşan'dan yalanlama geldi.
  • 23.02.2012 - 13:07
  Çölaşan'dan Özkök'ün sözlerine yalanlama

  Çölaşan dan Özkök ün sözlerine yalanlama #1

  Gazeteci Emin Çölaşan, CNN Türk'teki 28 Şubat belgeselinde gündeme getirilen, Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir'e, ''Darbe yapacak mısınız?'' diye soru sorduğu iddiasını yalanladı. Çölaşan bu iddiayı ortaya atan Ertuğrul Özkök'ün, ''Yalan söylediğini'' kendisinin Çevik Bir'e, ''Alınan 28 şubat kararlarına direniş olursa ve gerekirse silah kullanır mısınız?'' diye sorduğunu açıkladı.

  "TAM HATIRLAMIYORUM AMA.."

  Gazeteport'a konuşan Çölaşan ''Ertuğrul Özkök'ün CNN Türk'teki 28 Şubat belgeselinde benimle ilgili söyledikleri tamamen yalan, palavra'' dedi ve şunları söyledi: ''Çevik Bir'e (Darbe yapacak mısınız?) diye bir soru kesinlikle sormadım. Tam tarihini hatırlamıyorum ama, biz o gün Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir'in makamına gittik. Hatırladığım kadarıyla Ertuğrul Özkök, Tufan Türenç ve Oktay Ekşi vardı. Benim orada Çevik Bir'e sorduğum soru (Paşam gerekirse silah kullanacak mısınız?) biçimindedir. O da (Gerekirse tabii kullanırız) cevabını verdi. Darbe ile ilgili ne ben soru sordum, ne de Çevik Bir (Ne diyorsunuz siz Emin Bey) gibi bir cevap verdi. Özkök'ün sözleri tamamen yalandır''

  ''BENİ TEBRİK ETTİ ''

  Çölaşan, Çevik Bir ile görüşmelerinin ardından gazeteye dönerken Ertuğrul Özkök'ün bu sorudan dolayı kendisini tebrik ettiğini de belirterek, ''Helal olsun Emin, yine manşeti sen kurtardın'' dediğini de aktardı. Çölaşan, ''Kaldı ki ben gazeteciyim. Herkese her soruyu her konuda ve her ortamda sorarım. O günlerin kızışmış ortamında Çevik Paşa'ya sevdiği yemekleri mi soracaktım ?'' dedi.

  "NE DİYORSUNUZ EMİN BEY"

  Belgeselde konuşan dönemin Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, 28 Şubat döneminde Genelkurmay 2. Başkanı olan Orgeneral Çevik Bir ile yaptıkları bir görüşmeyi anlatmış ve Emin Çölaşan'ın Orgeneral Bir'e, ''Siz onu bırakın Paşam, darbe yapacak mısınız? Yapmayacak mısınız? " dediğini öne sürmüştü. Çevik Bir'in de Çölaşan'a,"Ne diyorsunuz Emin bey siz!" cevabını verdiğini söylemişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir