Petrol
84.48
-0.46%
Euro
17.696
0.03%
Dolar
18.5128
0.35%
Altın
963.08
-0.29%
Borsa
3266
0.01%
Bitcoin
349.133
-6.52%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C
  Cumhuriyet Kürt sorunu demedi

  Cumhuriyet Kürt sorunu demedi

  Cumhuriyet gazetesi, Kılıçdaroğlu-Erdoğan görüşmesini manşetten verdi ama bir tuhaf ifadeyle..
  • 06.06.2012 - 09:47

  Cumhuriyet Kürt sorunu demedi #1

  ENSONHABER.com / DETAY HABER CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştireceği "Kürt sorunu zirvesi" bugün saat 15.30'da AK Parti Genel Merkezi'nde.. Görüşmeye katılacak CHP heyetinde, Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu ve Faruk Loğoğlu yer alırken AKP heyetinde Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Mahir Ünal ile Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'in yer alacağı öğrenildi.

  KÜRT SORUNU DEMEDİ

  Cumhuriyet gazetesi bugün Kılıçdaroğlu- Erdoğan görüşmesini manşetten verdi. Ancak tuhaf bir üslupla.. Spotunda "Kılıçdaroğlu partisinden de eleştiri olmasına karşın "en önemli sorun için" Erdoğan'la buluşuyor." dedi.. Kürt sorunu demeyen Cumhuriyet en önemli sorunu da tırnak içerisinde verdi.

  Kürt sorunu demekten imtina eden gazete, Kılıçdaroğlu'nun görüşme öncesi yaptığı açıklamada söylediği "Kürt sorununa çözüm değil, çözüm yöntemi önereceğiz" sözlerine yer verdi. Gazete, "Bakın biz Kürt sorununu demiyoruz Kılıçdaroğlu söylüyor" dedi.

  FOTOĞRAFIN BÜYÜK HALİ İÇİN TIKLAYIN

  Cumhuriyet Kürt sorunu demedi #2

  NE GEREK VARDI DİYENLER VAR

  "Ziyaret nereden çıktı" diye ara başlık atan gazete, Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan ziyaretiyle büyük risk aldığını da yazdı. Partisinden "Ne gerek vardı" diyenlerin sayısının az olmadığını söyleyen Cumhuriyet, "Kılıçdaroğlu'nun kurmayları enerjinin Türkiye'nin sorunlarına harcanması gerektiğini vurguluyor" dedi.


  Görüş Bildir