Dolar
6.8659
0.0699%
Euro
7.7619
0.1638%
Altın
1797.61
-0.3227%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.508
-0.3613%
Bitcoin
63344.73
-0.5309%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Defne Samyeli'nin koca parasıyla yaşayan kadın analizi

  Defne Samyeli'nin koca parasıyla yaşayan kadın analizi

  Defne Samyeli, ailelerin kızlarının eğitim seviyesi için çaba harcamak yerine, iyi yaşaması için kısmet arayışında bulunmasının, 'eli kırbaçlı' kadınlar ürettiğine dikkat çekti.
  • 06.06.2014 - 13:11
  Defne Samyeli'nin koca parasıyla yaşayan kadın analizi

  Defne Samyeli'nin koca parasıyla yaşayan kadın analizi #1

  Defne Samyeli, Milliyet Cadde'deki bugünkü yazısında, ailelerin kız çocuklarına vereceği rehberliğin öneminden, geleceklerine olan etkisinden bahsetti. Kendilerini geliştirmeyerek, kocasının eline bakan kadınların, sunulan standartta yaşamaya razı olması gerektiği tespitini yaptı.

  KIZLAR İYİ BİRER KISMET İÇİN KODLANIYOR

  Kızların okula yollansa bile küçük yaştan itibaren 'iyi birer kısmet' bulsunlar diye kodlandığının altını çizen Samyeli, ekonomik sınıfları fark etmeden anne ve babaların kızlarını ömür boyu rahat ettirebilecek bir damat arayışı içinde olduklarının bir gerçek olduğunu yazdı.

  KOCA ELİNE BAKAN KADINLAR KENDİ SEÇİMLERİNİ YAPAMIYOR

  Fakat, güzellik ve gençliğin geçici olduğunu, bilgi ve becerinin dış görünüşten daha çarpıcı olduğunu; aksi takdirde koca eline bakan kadınların hayatlarındaki seçimleri kendilerinin yapamayacağını ifade etti.

  Ünlü Sunucu Defne Samyeli 

  BU YÜZDEN ELİ KIRBAÇLI KADINLAR OLUŞUYOR

  Samyeli'ye göre bu durum, 'eli kırbaçlı kadınlar' kategorisini üretiyor. Ve bu kategorideki kadınlar "Benim param benim param, senin paran da benim param" diyerek erkekleri daha çok çalıştırıp hayatlarını mahvediyor ve ekliyor: "Takdir edilmediği bir evde sonsuza dek kim kimin için çabalar ki?"

  BÖYLE YAŞAMAYA RAZI OLUN YA DA..

  Defne Samyeli'nin 'eli kırbaçlı' kadınlara tavsiyesi ise şu: "Eve giren tek para kocadan geliyorsa, onun sınırlarının getirdiği standartta yaşamaya razı olmak lazım. Ya da daha iyi bir gelir için eşi sözle dövmek yerine motive etmek."

  Defne Samyeli'den süper canlı performans İZLE

  Görüş Bildir