Dolar
6.9796
0.0329%
Euro
8.212
0.084%
Altın
1971.82
-0.215%
Borsa
1126.9
-0.7617%
G. Altın
442.647
-0.175%
Bitcoin
77896.37
-1.3039%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Demircan ile Sibel Üresin canlı yayında buluştu

  Demircan ile Sibel Üresin canlı yayında buluştu

  Ali Rıza Demircan ile Sibel Üresin, Fatih Altaylı'nın konuğu oldu
  • 22.01.2013 - 23:59
  Demircan ile Sibel Üresin canlı yayında buluştu

  Demircan ile Sibel Üresin canlı yayında buluştu #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Ünlü ilahiyatçı Ali Rıza Demircan ile yaşam koçu Sibel Üresin, evlilikte cinsellik konusu üzerine yaptıkları açıklamalarla dikkat çekmişti.

  "SEVİŞMEK İBADETTİR" DİYEN İSİMLER CANLI YAYINDA

  İlk olarak ilahiyatçı Ali Rıza Demircan, Öteki Gündem programında "Sevişmekle ibadet etmek aynı şey. Hatta namaz kılmakla da aynı şeydir" açıklamalarında bulunmuştu.

  Demircan şöyle konuşmuştu; "Bir insan evlilik hayatında eşimle ilişkiye girmiyorum diyemez. Bu zulümdür. Cinselliği yaşamak bizleri zinadan, eşcinsellikten korur Allah'ın rızasına götürdüğü gibi, eşlerimizle girilen ilişki de ahiret hayatı için bir yatırımdır. Sevaplı bir işlemdir. Cinsellik İslam'da kutsallıktır ve ibadet hayatının bir bölümüdür. Çünkü ibadet Allah'ın emir ve yasaklarını uygulamaktır. Namaz neden ibadettir, rabbimizin emri olduğu için. Namaz ve sevişmek aynıdır. Namaz nasıl ibadettir"

  Demircan ile Sibel Üresin canlı yayında buluştu #2

  ÜRESİN: "NAMAZ KILMAKTAN DA ÖNEMLİ"

  Muhafazakar camiada yaşam koçu olarak tanınan Sibel Üresin ise Demircan'ın açıklamalarını bir adım öteye taşıyarak "Cinsel ilişki namaz kılmaktan da önemlidir" demişti.

  Habertürk'te Teke Tek programını sunan Fatih Altaylı, ilginç çıkışlarıyla gündeme oturan bu iki ismi canlı yayına çıkardı.

  Sözlerinin yanlış anlaşıldığını ileri süren Ali Rıza Demircan, "Namazla aynı şey demek istemedim, evlilik müessesesinin devamı için cinselliğin önemini belirtmek istemiştim" açıklamalarında bulundu.

  Sibel üresin ise "cinselliği namaz gibi faiz almamak gibi günahtan kaçınma aracı" olarak tanımlayarak şöyle konuştu;

  "Ben imanı bir puzzle, namaz, zekat, hac, cinsellik hayat, faciz almamayı da puzzle'ın parçalarından biri olarak görüyorum. "Bunların biri diğerinden önemli" demek bence doğru değil. Ama insanın yaratılıcı cinsel birlikteliğe dayalı olduğu için, doğru namaz için doğru abdest almak gerekir örneğinde olduğu gibi doğru cinsellik gerekmekte."

  İşte canlı yayındaki o açıklamalar;

  DEMİRCAN İLE SİBEL ÜRESİN CANLI YAYINDA

  Demircan ile Sibel Üresin canlı yayında buluştu #3

  Demircan ile Sibel Üresin canlı yayında buluştu #4

  Görüş Bildir