Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.640
-1.03%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Demirören'in Nuray Mert'i çizdiğinin göstergesi

  Demirören'in Nuray Mert'i çizdiğinin göstergesi

  Erdoğan Demirören ve ailesinin Milliyet&Vatan yazarlarına verdiği yemeğe Nuray Mert davet edilmedi.
  • 16.02.2012 - 11:51

  Demirören in Nuray Mert i çizdiğinin göstergesi #1

  Süresiz izne ayrıldığı konuşulan Milliyet yazarı Nuray Mert, Erdoğan Demirören ve ailesinin Milliyet&Vatan yazarlarına verdiği davette yoktu. Medya kulislerinde Nuray Mert'in Milliyet gazetesinden kovulduğu yönündeki söylentiler bu olay sonrası daha da netlik kazandı.

  Medyatava'da yer alan habere göre; Milliyet ve Vatan'ın ağır toplarını buluşturan yemekte çarpıcı detaylar dikkat çekti.

  Yalıdan izlenimler:

  -Dün akşam 20.00'deki yemeğe katılım yüksekti.

  -Milliyet ve Vatan'ın bölüm şefleri ve yazarlarının tamamına yakını davete icabet etti.

  -Erdoğan-Tülin Demirören'in evsahipliğindeki davette Meltem-Yıldırım-Tayfun Demirören kardeşler de eşleriyle birlikte hazır bulundu.

  -Baba Demirören, Nisan'da başlayan satın alma sürecinde son imzaları da atarak artık Milliyet ve Vatan'ın tek sahibi olduğunu ve yeni bir dönemin başlayacağını müjdeledi...

  -Davetlilerin büyük kısmı Rumelihisarı'ndaki Lokma restoranın önünden tekneyle alındı bir kısmı ise karadan gelmeyi tercih etti.

  -Yemek, tarihi yalının antikalarla bezeli ve değerli tabloların bulunduğu 700 metrekarelik deniz katındaki salonunda verildi. En ilgi çekici tablo Osman Hamdi Bey'in otoportresiydi.

  -Milliyet'ten süresiz izne ayrıldığı konuşulan Nuray Mert yemekte yoktu.

  -Zeytinyağlı çeşitlerinden, et ve tavuk yemeklerine, iki çeşit börekten tatlılara 70 kişilik misafir grubuna yapılan yemek servisi beğenildi. Fava, ananaslı enginar ve kaymaklı incir tatlısı tam not aldı.

  -İçki olarak rakı ve kırmızı şarap içildi. Şaraplar Sunrise (Şili) markaydı.

  -Milliyet ve Vatan yazarları genelde ayrı ayrı oturdular iki gazete arasında tam bir kaynaşma olmadı. Demirören ailesinin üyeleri ise çeşitli masalara dağılarak yazar ve yöneticileriyle yakından iletişim kurdu.

  -Masalarda en çok yeni binanın ulaşım ayrıntıları ve otopark durumu konuşuldu. Mart ayının ortalarına dek Milliyet ve Vatan'ın Çağlayan'daki yeni binaya taşınması bekleniyor. Yeni müstakil bina Florance Nightingale hastanesinin yanında Adliye'nin hemen arkasında yer alıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir