Dolar
7.3571
0.2206%
Euro
8.7139
0.4125%
Altın
1944.58
-0.4693%
Borsa
1083.83
-1.4932%
G. Altın
460.112
-0.1956%
Bitcoin
86968.09
2.1556%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Dilipak'tan kendi gazetesi Akit'e eleştiri

  Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, Söz Sende'de Balçiçek İlter'in sorularını yanıtladı.
  • 22.01.2013 - 23:30
  Dilipak'tan kendi gazetesi Akit'e eleştiri

  Dilipak tan kendi gazetesi Akit e eleştiri #1

  Yeni Akit gazetesinin manşetlerini, "Artık iktidar şartlarında bu öfke dozu azaltılmalı." sözleriyle eleştiren Dilipak, 28 Şubat sürecinden bugüne yaşadıklarıyla ilgili de samimi açıklamalar yaptı.

  İşte Dilipak'ın o açıklamaları...

  "BU ÖFKE DOZU AZALTILMALI"

  Dilipak, Akit'in manşetleri ve insanları hedef göstermesi ile ilgili sorulara şöyle yanıt verdi: Bu o kitlenin zamanında duyduğu acıya verdiği öfkeli bir tepki. Artık iktidar şartlarında bu öfke dozu azaltılmalı. Ben çok hakaret ve aşağılamalara maruz kaldım, çocuklarıma yazılarım okunup sen de baban gibi mi düşünüyorsun diyen ve bundan sadistçe bir zevk alan öğretmenleri oldu. Ancak ben öfkeyle ağıyı açıp "Benim çocuğuma nasıl böyle yaparsınız?" diye gösteri yapmadım. Fakat herkes bu kadar sabırlı değil, herkesten bu kadar sabırlı olmasını da bekleyemezsiniz.

  "YAZILARIMA HİÇBİR ZAMAN SANSÜR KONULMADI"

  Benim yazı yazdığım bütün kurumlarla ilişkilerim çok açık ve nettir. Ben her konuda kendi görüşlerimi yazıyorum.Gazetem benim yazılarıma hiçbir zaman sansür koymadı. Benim gazete yönetiminde hiçbir sorumluluğum yok. Ancak ben zaten düşüncelerimde açığım ve bu öfke dozunun düşmesi gerektiğini de söylüyorum. Sadece Vakit için de değil, tüm gazeteler için.

  ABDURRAHMAN DİLİPAK'TAN AKİT'E ELEŞTİRİ

  Dilipak tan kendi gazetesi Akit e eleştiri #2

  "ŞU ERMENİ'YE AĞZININ PAYINI VEREYİM"

  Hrant'la HBB'de programa çıkacaktık. Ben programa "Agos'un yazarı şu Ermeni'ye ağzının payını vereyim" diye hazırlandım. Ermeni meselesini biliyordum ancak ben Hrant'ı militan, nerdeyse ASALA'nın Türkiye şubesi gibi görüyordum. Hrant konuşmaya başladı. Sakin sakin akıllı akıllı konuşuyor. Sonuna kadar dinledim. Bittiğinde nerdeyse kalkıp sarılacaktım. Dedim ki ben şimdi notlarımı kenara koyuyorum, çünkü benim söyleyeceklerimi Hrant söyledi. Ben şimdi eksik kalan yerden tamamlayacağım. Baktım ki Hrant Ermenileri eleştiriyor, ben Osmanlıları eleştiriyorum .Program hiçbir kırıcı ima, laf dokundurma olmadan bitti. Program bitince de kucaklaştık. Hrant'ın son gününe kadar da hep arkadaş kaldık.

  "VAKİT GAZETESİ HRANT'I SAHİPLENDİ"

  Hrant Dink'le ilgili herkes aleyhte konuşurken Vakit onu sahiplenen yazı dizisi gibi bir şey yayınladı. Vakit gazetesinde "Hristiyan Misyonerler karakolda ifade verdi" diye bir haber gördüğünüz gün ben onların da inançlarını açıklama, yaşama hakkı olduğunu yazdığımda Vakit gazetesi beni engellemiyor ve Vakit çıktığı günden beri ben her gün yazı yazıyorum.

  Görüş Bildir